Skip to content Skip to footer

Żel do paznokci a naturalna płytka

Paznokcie codziennie są narażone na mnóstwo obciążeń i uszkodzeń spowodowanych na przykład moczeniem w wodzie z detergentami. Wiele pań skarży się na to, że nie może zapuścić paznokci, ponieważ kiedy ich długość sięga chociaż kilka milimetrów poza opuszek, zaraz płyta się łamie lub głęboko pęka. Rozwiązaniem na to jest wzmocnienie żelem do paznokci.

Jakie właściwości nadaje płytce żel do paznokci

Wbrew obiegowym opiniom, żel do paznokci może służyć nie tylko przedłużeniu, ale także samemu wzmocnieniu płytki. Kiedy jest położony na niej i dobrze utwardzony w lampie UV, paznokcie są znacznie twardsze, a zarazem mniej podatne na złamania i uszkodzenia pod wpływem wody. Naturalna płyta nigdy nie będzie tak twarda jak ta, wzmocniona warstwą żelu do paznokci.

Ponadto liczą się także walory estetyczne. Dłoń wygląda ładniej, ponieważ każdy paznokieć jest jednakowej długości, a także można mu nadać kształt, który pasuje do dłoni, a także jest zgodny z preferencjami noszącej go pani.

Czy żel do paznokci niszczy płytkę?

Niekiedy można usłyszeć stereotypy na temat tego, że noszenie żelu do paznokci, zwłaszcza kilka razy pod rząd, na przykład przez kilka miesięcy, niszczy naturalne paznokcie. Nie jest to jednak kwestia żelu lecz samej stylizacji. Jeżeli będzie ona wykonana przez profesjonalistkę w zakresie paznokci, po zdjęciu żelu, będą one po prostu takie, jakie były przed jego nałożeniem.

Nieprawidłowa stylizacja może zniszczyć płytkę, która może być zbyt zmatowiona a nawet przepiłowana, jednakże nie ma to niczego wspólnego z żelem do paznokci. Swoje dłonie tak czy inaczej trzeba oddać w ręce osoby, która ukończyła kursy stylizacji paznokci metodą żelową.

Wygoda i piękny wygląd dłoni

Kobiety wybierają stylizację żelową między innymi wtedy, kiedy z różnych względów nie mogą zapuścić paznokci lub ich płytka jest bardzo słaba. Wtedy żaden manicure nie trzyma się dobrze, natomiast na stylizacji żelowej idealnie trzyma się zwykły lakier, jak i hybryda.

Wybierając żel i hybrydę, można cieszyć się pięknymi dłońmi przez 3 tygodnie, w tym czasie zapominając o jakichkolwiek akcesoriach do pielęgnacji paznokci. Wystarczy tylko codziennie kremować dłonie i nakładać oliwkę na suche skórki.

Szablony do przedłużania paznokci kupić można na Chiodo.pl