Skip to content Skip to footer

Zdrowa żywność – czym jest superfood?

Trend związany ze zdrowym odżywianiem trwa. Spożywanie zdrowych i ekologicznych produktów dziś nie jest już tylko kwestią zdrowia, ale stała się po prostu modna. Jak grzyby po deszczu na rynku pojawiają się nowe marki lub produkty Eko. Firmy kreują swój wizerunek jako producent zdrowej żywności, aby zyskać uznanie klientów i otworzyć się na nowe rynki produktów zdrowych i ekologicznych.

Moda na zdrowie

Moda związana ze zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną jest z pewnością trendem pozytywnym. Coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na to co je. Trend ten zachęcił producentów do produkowania zdrowszych, lepszych pod względem składu produktów. Najczęściej są to produkty light, zawierające małe ilości tłuszczu lub takie o małej zawartości cukru. Wśród zdrowych produktów pojawiają się coraz częściej produkty bez dodatku glutenu, ponieważ uważa się, że dieta bezglutenowa jest korzystna dla zdrowia.

Produkty Super food, czym są?

Największą popularność w ostatnim czasie zyskują produkty super food. Czyli takie, które są naturalnego pochodzenia i posiadają szczególnie wysokie walory odżywcze. To produkty super wartościowe, zawierające „cudowne” właściwości. Każdy Producent zdrowej żywności stawia na te produkty. Przekonanie o ich wartościowym działaniu generuje duże zapotrzebowanie na tego typu produkty.

Na liście produktów super food znajdują się przede wszystkim różnego rodzaju nasiona. Nasiona chia lub jagód goji znajdują się na tej liście już od kilku lat. Oprócz nasion znaleźć można na niej odmianę zielonej herbaty matcha, bezglutenową mąkę z manioku czy nawet grzyby.

Wśród polskich produktów super food królują przede wszystkim owoce aronii, jagody, jarmuż, brokuł, chrzan czy czosnek. To naturalne i wysoce wartościowe produkty, których w naszym kraju nie brakuje.

Gdzie kupić zdrową żywność?

Jeszcze kilka lat temu dostęp do produktów ekologicznych był dość ograniczony. Najłatwiej można było dostać je przez Internet lub w dużych supermarketach. Dziś produkty takie dostępne są nawet w małych, lokalnych sklepikach. Ponadto otwierają się specjalne sklepy ze zdrową żywnością, gdzie każdy producent zdrowej żywności znajdzie miejsce dla swoich produktów.

Zdrowa żywność i moda na ekologiczne jedzenie to bardzo pozytywny trend pojawiający się w ostatnim czasie. Oprócz dobrego wizerunku możemy wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie i sylwetkę, co jest chyba największym atutem prowadzenia zdrowej i zrównoważonej diety. Super food i produkty eko to dobry wybór dla każdego.