Skip to content Skip to footer

Gdzie można odsprzedać monety kolekcjonerskie?

Jesteś w posiadaniu monet kolekcjonerskich emitowanych przez NBP lub przez inne kraje? A może posiadasz wartościowe monety obiegowe? Jeśli chcesz je odsprzedać, sprawdź razem z nami, gdzie warto to zrobić!

Zarabianie na numizmatach

Wiele monet kolekcjonerskich z czasem znacznie zyskuje na wartości. Ich posiadacze mogą wówczas zachować swoją kolekcję i zaczekać na dalsze wzrosty, ale mogą także zdecydować się na odsprzedaż monet i dobrze na nich zarobić.

Największe zarobki dotyczą przede wszystkim monet kolekcjonerskich polskich złotych i srebrnych emitowanych przez NBP, a także monet dwuzłotowych i pięciozłotowych polskich. Dużo kosztują także wybrane banknoty i monety z okresu PRL-u oraz przedwojenne środki płatnicze.

Warto jednak zaznaczyć, że liczy się nie tylko sam typ numizmatu, ale również jego rocznik i stan zachowania. W związku z tym wyceny najczęściej przeprowadzane są indywidualnie przez numizmatyków w Warszawie i w innych miastach.

Odprzedaż numizmatów

Aktualnie numizmaty może odkupić od posiadacza zarówno sklep z monetami – sklep numizmatyczny Warszawa czy w innym mieści, jak również osoba prywatna, która jest zainteresowana transakcją.

Miejsca odsprzedaży numizmatów:
– stacjonarny sklep numizmatyczny warszawa i inne miasta,
– internetowy sklep z monetami – korespondencyjnie,
– portale aukcyjne i ogłoszeniowe – kategorie numizmatyka Warszawa i w innych miejscowościach,
– targi, wydarzenia branżowe.

Najszybszym sposobem na sprzedaż monet i banknotów jest skorzystanie z usług stacjonarnych sklepów z monetami. Wówczas wycena przedmiotu może być wykonana na miejscu, a wtedy, gdy sklep będzie zainteresowany zakupem, może on również od razu wypłacić zaproponowaną sumę w gotówce.

Można również zdecydować się na odsprzedaż numizmatów korespondencyjnie. Taką ofertę posiadają wybrane sklepy internetowe prowadzące skup monet. Wówczas monetę przesyłamy do sklepu w celu jej wyceny. Gdy jest ona korzystna i zgadzamy się na odsprzedaż, sklep przelewa wskazaną kwotę na konto. W porównaniu z transakcją stacjonarnie ta zajmuje jednak więcej czasu i jest droższa ze względu na koszty wysyłki.

Wiele osób decyduje się też na sprzedaż numizmatów samodzielnie, wystawiając aukcje i ogłoszenia on-line w kategoriach typu numizmatyka Warszawa na znanych portalach. Wówczas także można uzyskać atrakcyjne zyski, ale istnieje ryzyko, że kupujący proponujący najwyższą sumę wycofa się ze swojej oferty.