Skip to content Skip to footer

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa ze względu na swoje właściwości ma bardzo duże zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest to produkt, który staje się coraz bardziej popularny i nie tylko przydatny w branży opakowań. Sposobów na jej wykorzystanie jest bardzo wiele i nie ograniczają się one tylko do zabezpieczania produktów czy towarów różnego rodzaju.

Cechy charakterystyczne pianki polietylenowej

Na produkt pianka polietylenowa producent daje określoną gwarancję i zapewnia, że jest to produkt lekki jak piórko, cienki, ale bardzo mocny, wytrzymały i świetnie zabezpieczający wszystko co zostanie w niego owinięte. Pianka polietylenowa w rolkach jest najczęściej sprzedawana. Dzisiaj to także alternatywa dla przekładek kartonowych stosowanych w różnego rodzaju paczkach. Ponadto jest to materiał bardzo plastyczny, można go bez problemu pociąć, uformować na potrzebny kształt oraz rozmiar. Idealnie nadaje się do owijania okrągłych przedmiotów oraz takich, które mają niestandardowe kształty. Można piankę też umieścić z powodzeniem wewnątrz opakowania, jak i na zewnątrz.

Jak powstaje?

Pianka polietylenowa w rolkach to przykład pianki sieciowej. Produkowana jest z gorącej masy plastycznej z granulatu PE. W całej mieszance znajdują się różnego rodzaju barwniki, katalizatory, czynnik sieciujący oraz spieniacz. Z takiej masy powstają taśmy, które są następnie przepuszczane przez odpowiedni piec. Pod wpływem podgrzania czynniki sieciujący i spieniający uaktywniają się i tak powstaje pianka polietylenowa w rolkach.

Zastosowanie

Wspomniana już branża opakowań wykorzystuje piankę bardzo często. Jednak ma ona także i inne zastosowania. Wykorzystywana jest w budownictwie do zabezpieczenia powierzchni przed wilgocią, oraz w branży meblarskiej, jako wkład do siedzisk w fotelach czy materacach. Ponadto jest stosowana jako podkład pod panele czy podłogę pływającą.Pianka tego typu to materiał wszechstronny ze względu na swoje bardzo szerokie właściwości. Doskonale chroni, zabezpiecza, a przecież sama prawie nic nie waży i mogłoby się zdawać, że tak mało znaczy.

Właściwości

Pianka jest lekka, mocna, wytrzymała, ma niewielką wagę. Jej cena też nie jest zbyt wysoka. Te wszystkie jej właściwości sprawiają, że tak często jest wykorzystywana w różnych branżach.