Skip to content Skip to footer

Oprogramowanie SOLIDWORKS – po drodze z profesjonalizmem

Projektowanie, wykonywanie symulacji i wizualizacji, zarządzanie dokumentacją techniczną – te wszystkie działania wymagają sporego nakładu pracy. Na szczęście istnieją narzędzia, dzięki którym inżynierowie i projektanci mogą sprawniej i szybciej wykonywać swoją pracę. SOLIDWORKS to oprogramowanie, które jest chętnie wybierane przez specjalistów z całego świata. Jak działa? Dlaczego jest tak popularne? Jak z niego skorzystać?

SOLIDWORKS – narzędzie dla inżynierów i projektantów

Oprogramowanie Solidworks należy do jednych z bardziej popularnych. Jego powszechność nie jest nieuzasadniona – wyróżnia się wieloma funkcjami – które stale są doskonalone – oraz łatwością obsługi. To sprawia, że tworzenie projektów jest dokładne, sprawne oraz szybkie. Korzystają z niego głównie projektanci i inżynierowie, czyli osoby, które posiadają sporą wiedzę z zakresu wizualizacji, projektów 3D lub dokumentacji technicznej – jest to dość istotny warunek, który pozwala w pełni korzystać z wielości funkcji, które oferuje SOLIDWORKS. Sporą zaletą oprogramowania jest sposób jego tworzenia. Można powiedzieć, że powstaje on za sprawą dzielenia się doświadczeniami, zarówno programistów, jak i użytkowników. Społeczność utworzona na platformie internetowej, zrzeszająca pasjonatów projektowania, daje możliwość jak najdokładniejszego dostosowania się do wymagań użytkowników, dzięki czemu SOLDWORKS ciągle się rozwija wraz nimi.

Jak wypróbować?

W przypadku chęci skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej programu, należy wypełnić formularz na stronie – otrzymuje się wtedy 30-dniowy dostęp, podczas którego można sprawdzić funkcje i rozważyć kolejny krok, czyli SOLIDWORKS licencja, dostępny w różnych wariantach. Wybór określonego typu może ułatwić konsultacja ze specjalistami, z którymi można skontaktować się za pomocą witryny internetowej lub telefonicznie. Wśród licencji SOLDWORKS wyróżnia się m.in. wieczystą stanowiskową, wieczystą sieciową, wieczystą stanowiskową oraz czasową stanowiskową. Konkretny rodzaj dobiera się według indywidualnych preferencji – np. liczby stanowisk do obsłużenia.

Zarówno aspekty z zakresu tematu pt. SOLIDWORKS licencja, jak i funkcje oprogramowania oferują sporo. Spersonalizowany program do projektowania to jeden z bardziej komfortowych wyborów dla profesjonalistów.