Skip to content Skip to footer

Pamiątka chrztu – jaki upominek wybrać?

Chrzest to świętowany w gronie najbliższych wyjątkowy moment włączenia w chrześcijańską wspólnotę – dzień radości, bliskości i nadziei. Sposobem na to, by na zawsze pozostał w pamięci i by dziecko mogło poczuć jego atmosferę, są wyjątkowe prezenty-pamiątki. Co podarować maluszkowi z okazji pierwszej tak ważnej w jego życiu uroczystości?

Chrzest święty – dzień radości w gronie najbliższych

Pierwszym świętem w życiu dziecka są zwykle właśnie chrzciny. To symboliczny moment włączenia do grona chrześcijan, kiedy główka dziecka polewana jest wodą zmywającą grzech pierworodny.Temu religijnemu świętu towarzyszy spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół. To niesamowita chwila, która gościom na zawsze zapadnie w pamięć – dla wielu pierwsze spotkanie z nowym członkiem rodziny. Rodzicom składane są gratulacje, a dziecku życzenia zdrowego i szczęśliwego życia. Nieodłącznym elementem chrzcin są także prezenty dla maluszka – różnego rodzaju drobne upominki, w tym niejedna pamiątka chrztu, czyli prezent, dzięki któremu dziecko poczuje atmosferę tego podniosłego, uroczystego dnia.

Jaki prezent na pamiątkę chrztu?

Pamiątka chrztu to jeden z najlepszych pomysłów, jeśli chodzi o prezent na chrzciny. To przedmiot, którego zadaniem jest upamiętnienie tego niepowtarzalnego momentu, tak by dziecko – dziś malutkie – kiedy podrośnie mogło wspomnieć swoje chrzciny, poczuć ich klimat i życzliwość najbliższych. Jaką pamiątkę chrztu kupić? Bardzo popularne są kartki z życzeniami. Warto wybrać nietuzinkową, oryginalnie zdobioną i napisać życzenia od serca. Ciekawym pomysłem jest też pamiątkowa tabliczka albo srebrna czy złota zabawka z grawerem. Wiele osób decyduje się na biżuterię z religijną symboliką albo księgę czy pudełko wspomnień z imieniem dziecka.

Pamiątka chrztu – gdzie szukać odpowiedniego upominku?

Poszukujący wyjątkowego prezentu chrzestni czy inni zaproszeni na chrzciny goście są dziś w niezwykle komfortowej sytuacji. Oferta sklepów, jeśli chodzi o tego typu pamiątki, staje się coraz ciekawsza. Wielu sprzedawców wręcz specjalizuje się w upominkach na różne okazje i oferuje naprawdę wyjątkowe pamiątki na chrzest.Prezentu najlepiej szukać w dobrze wyposażonych sklepach internetowych lub stacjonarnych, można też zajrzeć do jubilera czy sprawdzić ofertę na internetowych aukcjach, gdzie swoje produkty wystawiają artyści i rzemieślnicy.

Pamiątka chrztu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl