Skip to content Skip to footer

Zastosowanie kontenerów IBC

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się zbiornik IBC. Można śmiało powiedzieć, że do najłatwiejszych spraw nie należy transport cieczy.

Czym są zbiorniki IBC?

W przypadku płynów wymagane są specjalne rozwiązania. Wynika to przede wszystkim z charakteru przewożonego materiału. Najlepszą opcją pod każdym względem wydaje się kontener IBC, na który decyduje się dziś większość firm. Paletopojemnik warto zakupić u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Zbiornik ibc to inaczej plastikowa skrzynia na ciecz, która umożliwia bezpieczny transport w dowolne miejsce. Później taką ciecz można spokojnie przechowywać w magazynie. IBC to skrót od wyrażenia Intermediate Bulk Container. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nawet 1000 litrów płynu bywa transportowane w takim kontenerze. Płyny to nie tylko woda, ale też szkodliwe substancje, takie jak alkohol lub kwas. Należy pamiętać, że od góry do wewnątrz jest wlewana ciecz. Pojemnik trzeba dobrze zamknąć i umieścić w koszu stalowym, który stoi na palecie z drewna. Paletopojemnik daje naprawdę ogromne możliwości. Konstrukcja jest stabilna, dlatego transport jest całkowicie bezpieczny. Warto dodać, że do magazynowania kontenery IBC również sprawdzają się świetnie. Właśnie w ten sposób można zaoszczędzić trochę miejsca w pojeździe lub lokalu.

Zalety pojemników IBC

Konstrukcja pojemników IBC powoduje, że załadowanie i rozładowanie jest bardzo proste i komfortowe. Nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie z tym z łatwością poradzić. Naprawdę wiele zalet ma skrzynia na ciecz. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca i umożliwia przewożenie sporej ilości płynu. Pełne bezpieczeństwo jest chyba jej najważniejszym atutem. Transport chemikaliów także jest możliwy, dzięki odpowiedniej konstrukcji. Kontener IBC jest skuteczną i niezawodną opcją. Dodatkowo takie pojemniki są w 100% bezpieczne dla środowiska naturalnego. Trzeba oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta używać zbiornika. Warto dodać, że z półprzezroczystego materiału stworzony jest każdy pojemnik IBC. Takie rozwiązanie sprawia, że przez cały czas można kontrolować poziom płynu w przewożonym kontenerze. Odpowiednio oznakowana musi być oczywiście każda skrzynia na ciecz. Niezbędne są też certyfikaty dotyczące międzynarodowych przepisów o przewozie towarów niebezpiecznych.