Skip to content Skip to footer

Gdzie wybrać się na wakacje w górach z dzieckiem?

Wielu miłośników górskich wycieczek, nie chce z nich rezygnować po powiększeniu swojej rodziny i urodzeniu dzieci. Jednak trudne tatrzańskie czy pienińskie szczyty mogą okazać się za trudne dla kilkulatków. W efekcie dzieciaki mogą nawet przeżyć wakacyjną traumę i zniechęcić się do górskich wycieczek na długie lata. Czy zatem najlepiej jest wybrać się na rodzinne wakacje nad morze? Niekoniecznie, wystarczy jedynie wybrać odpowiednie pasmo górskie.

Beskid Niski – najspokojniejsze góry w Polsce

Chcąc spędzić wakacje w górach wraz ze swoimi dziećmi, warto jest wybrać Beskidy. Nie bez powodu, nazwane są one najspokojniejszymi górami w Polsce. Dlaczego? Po pierwsze, nadal pozostają one dziewicze, nieoblegane przez tłumy turystów. Na szlakach w Beskidzie Niskim jest spokojnie, bez problemu można więc podziwiać przepiękne widoki i okoliczności przyrody. Dzieciaki poznają i doświadczą prawdziwej natury, a cała rodzina odetchnie od miastowego zgiełku i odpocznie na łonie przyrody. Taka sytuacja może się nie zdarzyć w niezwykle obleganych Tatrach lub Bieszczadach.

Beskidy – piękne, ale łatwe

Warto zauważyć, iż Beskid Niski nie jest zbyt wymagającym dla turystów szlakiem. Poradzą sobie z nim zarówno początkujący dorośli, jak i dzieciaki. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni, a maluchy dumne, że dają radę zdobywać kolejne szczyty. Może dzięki temu, w następnych latach zechcą wchodzić na inne, wyższe już góry. Dzięki takiemu stopniowaniu trudności wszyscy pozostaną zadowoleni, a wakacje będą prawdziwym wypoczynkiem. Przecież nic tak nie psuje wyjazdu, jak marudzące lub płaczące dziecko. Dzięki wyjazdowi w Beskid Niski możemy tego uniknąć.

Porąbka noclegi tanie

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, koniecznie należy wcześniej przemyśleć temat noclegów. Noclegi Porąbka i okolice to świetna miejscówka dla rodzin z maluchami. Poza tym, iż miejscowość ta znajduje się u podnóża Beskidu Niskiego, sama jest również bardzo atrakcyjna turystycznie. Dzięki temu, gdy dzieciom znudzi się chodzenie po górach, bądź pogoda okaże się niezbyt łaskawa, nie będziemy skazani na siedzenie w pokoju. W Porąbce znajduje się, między innymi pierwsza w Polsce zapora wodna, zaprojektowana przez Gabriela Narutowicza. To ciekawe urozmaicenie pieszych wędrówek.

Jak widać, wakacje w górach z dziećmi nie są żadnym problemem, jeśli tylko starannie je zaplanujemy.