Skip to content Skip to footer

Wyższość skrzynek plastikowych nad innymi opakowaniami

Skrzynki plastikowe są w zasadzie wszędzie. Poza innymi gałęziami gospodarki wykorzystywane są między innymi w transporcie i w przemyśle. Symptomatyczna jest też ich wyższość nad innymi opakowaniami. Skrzynki drewniane nie są tak praktyczne i wytrzymałe, mogą się też odkształcać i łamać. Pojemniki tekturowe z kolei można łatwo uszkodzić już podczas samego procesu kompletacji i wysyłki towaru. Właśnie dlatego skrzynka plastikowa zamykana dobrze zabezpiecza towar i zapewnia klientom nieuszkodzoną dostawę oraz bezpieczne przechowywanie. To świetna alternatywa wobec innych pojemników.

Skrzynki plastikowe zamykane i ich zalety

Pojemniki plastikowe duże zamykane i zabezpieczone w transporcie, mogą obsługiwać znacznie cięższe produkty. Plastik jest po prostu mocniejszy i trwalszy, co oznacza, że ​​wytrzymuje znacznie lepiej rozmaite uderzenia, wibracje i ciśnienie, podczas przewożenia towarów.

Niemniej istotne jest to, że z plastikowych pojemników można łatwo usunąć kurz, brud i rozlane płyny. Można je również bezpiecznie dezynfekować, co jest szczególnie korzystne przy przestrzeganiu surowych norm BHP. W przypadku gdy w przestrzeni magazynowej panuje wysoka temperatura lub wilgoć, skrzynka plastikowa utrzymuje swą integralność strukturalną w przeciwieństwie do opakowań kartonowych czy drewnianych, które mogą ulegać degradacji.

Skrzynka plastikowa zamykana – oszczędność i ekologia.

Poza zaletami wynikającymi z praktycznego stosowania skrzynek plastikowych, nie mniej istotne są aspekty natury finansowej i ekologicznej. Chociaż pudełka kartonowe są stosunkowo tanie w zakupie, nie starczają przecież na długo. Plastikowe skrzynki nadają się do wielokrotnego użytku, co znacznie minimalizuje ilość odpadów. Na dłuższą metę może też przynieść duże oszczędności i doskonale wpisuje się w promowaną wszędzie walkę o Zielony Ład.

Pojemniki plastikowe a systemy składowania

W zautomatyzowanych systemach magazynowania pojemniki są często gęsto ułożone w celu przechowywania na podłodze magazynu. Ponieważ pudełka kartonowe mogą różnić się rozmiarem i kształtem, może się to skończyć nieoczekiwanym uszkodzeniem. W związku z tym, to właśnie skrzynki plastikowe zamykane są najlepszym wyborem, ze względu na ich jednolity rozmiar, wytrzymałość i stabilność. Nawet Pojemniki plastikowe duże zamykane, łatwo jest pogrupować i przechowywać. W konfiguracji towar – człowiek pojemniki takie są też najbardziej kompatybilne z szybkim systemem przenośników magazynowych.