Skip to content Skip to footer

Właściwości folii pęcherzykowej

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najczęstszym stosowanych opakowań są opakowanie z tworzyw sztucznych. Wśród nich najbardziej popularna jest folia pęcherzykowa. Mianowicie folia ta znalazła zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, aczkolwiek zazwyczaj służy do przewożenia i zabezpieczenia różnych towarów. Obecnie producent folii bąbelkowej proponuje różne jej rozmiary, kolory i grubości.

Folia pęcherzykowa – jej właściwości.

Współczesna folia pęcherzykowa, inaczej bąbelkowa, używana jest zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby prywatne. Zawdzięcza to swoim właściwościom, które powodują, że jest stosowana niemal w każdej branży przemysłowej. Nowoczesna folia bąbelkowa cechuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też produkt ten często ochrania w trakcie transportu duże i małe przedmioty.

Poza tym tego rodzaju folia składa się z pęcherzyków, które wypełnione są powietrzem. To właśnie dzięki tym pęcherzykom folia bąbelkowa charakteryzuje się właściwościami amortyzującymi oraz izolacyjnymi. Oprócz tego jest ona odporna na działanie wody i zanieczyszczenia, co gwarantuje ochronienie dóbr konsumpcyjnych przed wilgocią. W obecnych czasach mało osób jest świadoma, że folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem izolacyjnym. W budownictwie wykorzystywana jest ona do izolacji dachu i ścian. Należy zaznaczyć, że właściwości izolacyjne folii bąbelkowej powodują, że odbija ona energię. Z kolei w dzisiejszych czasach produkcja folii bąbelkowej składa się z wiele etapów.

Folia pęcherzykowa – jej uniwersalność.

Niewątpliwie folia pęcherzykowa jest bardzo uniwersalna. Folia ta wyróżnia się wytrzymałością i elastycznością. Warto zaznaczyć, że niektóre dobra trzeba kilka razy owinąć folią pęcherzykową. Pomimo tego folię tę można ponownie przetwarzać w procesie recyklingu. Dodatkowo w porównaniu z opakowaniami kartonowymi lub styropianowymi jest ona z pewnością bardziej elastyczna. Oczywiście Producent folii bąbelkowej oferuje folię bąbelkową w rozmaitych wariantach. Naturalnie klienci z reguły wybierają folię przezroczystą, aczkolwiek można ją kupić w innych kolorach. Natomiast produkcja folii bąbelkowej jest czasochłonna i skomplikowany. Produkcja ta zaczyna się od produkcji granulatu z żywicy polietylenowej, a kończy się laminowaniem drugiej warstwy folii.