Skip to content Skip to footer

Czym wyróżniają się wysokiej jakości skrzynie magazynowe?

W branży transportowej i nie tylko pojemne skrzynie magazynowe odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto postawić na solidne i niezawodne rozwiązania. Producenci oferują bardzo wiele modeli skrzyń magazynowych, które dostosowane są do przechowywania poszczególnych produktów. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą zapoznać się z najczęściej wykorzystywanymi modelami.

Tradycyjne skrzynie magazynowe na mięso

Przy składowaniu i transportowaniu mięsa należy zwrócić szczególną uwagę na rygorystyczne przepisy. Najbezpieczniejszym wyborem są atestowane pojemniki magazynowe, które posiadają stosowne certyfikaty. Skrzynie muszą być w całości wykonane z materiałów, które dopuszczone są do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Pamiętać należy również o tym, aby postawić na modele, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepiej wybrać skrzynki plastikowe, które ścianki mają idealnie gładkie.

Specjalne skrzynki na owoce i warzywa

Jeżeli chodzi o Skrzynki magazynowe do transportowania owoców i warzyw, to powinny posiadać one specjalne zabezpieczenia przed zgnieceniem. Najlepszym wyborem są pojemniki, które mają ścianki ze sprawdzonym systemem wentylacji. Jeżeli warzywa i owoce nie będą mogły swobodnie oddychać, to niestety szybko zaczną gnić. Godne polecenia są przede wszystkim pojemniki magazynowe wykonane w całości z wysokiej jakości plastiku. Modele tego typu charakteryzują się dużą odpornością na wysokie obciążenia i co najważniejsze są stabilne. Skrzynki z warzywami i owocami są bardzo ciężkie zwłaszcza jak układane będą w stos.

Skrzynki na pieczywo

Kolejną grupę tworzą specjalne skrzynki na pieczywo i różnorodne wyroby cukiernicze. Bezpieczne i funkcjonalne pojemniki służyć będą nawet przez wiele lat użytkowania. Ważne jest to, aby wybrać pojemniki, dzięki którym pieczywo na długo pozostanie świeże. Materiał, z którego wykonane są skrzynie musi być oczywiście dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Najlepiej sprawdzą się tworzywa sztuczne wyposażone w specjalne ścianki perforowane. Dzięki ściankom tego typu będzie można liczyć na odpowiednią cyrkulację powietrza. Przy transporcie i przeładunku przydać mogą się również ergonomiczne uchwyty. Jeżeli istnieje taka możliwość to w pierwszej kolejności warto wybrać skrzynie magazynowe, które przystosowane są do automatycznych systemów przenośnikowych. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu.