Skip to content Skip to footer

Wyposażenie myśliwego

Każdy myśliwy, zanim wyruszy na łowy do lasu, musi odpowiednio się ubrać i wyposażyć. Ubranie myśliwskie charakteryzuje się pewnymi właściwościami i trzeba je kupić tylko w specjalistycznym sklepie z taką odzieżą. Jak wyposażają się myśliwi na łowy? Jaki jest najbardziej znany atrybut każdego myśliwego? Odpowiedź poniżej.

1. Ubranie myśliwskie

Każdy myśliwy doskonale zdaje sobie sprawę, ile sprzętu i jakiego ubioru wymaga od niego to hobby. Nawet początkujący myśliwy powinien zaopatrzyć się w taki asortyment jak np. pistolety i rewolwery, sztucer repetier, kniejówkę, dryling, dubeltówkę, broń czarno-prochową, lunety, lornetki, akcesoria strzeleckie oraz wygodną, dobrze wyprofilowaną i solidną jakościowo odzież. Równie ważne jest tutaj sprawdzone obuwie, które powinno być „ciche” i sprawdzać się w każdych warunkach atmosferycznych. Tania odzież myśliwska to asortyment, który sprawdzi się na mniej zobowiązujących wyjściach. Zwyczajna kurtka, wygodne spodnie i solidne buty to podstawowy asortyment przy każdym wyjściu do lasu.

2. Tania odzież myśliwska

Ubranie myśliwskie rządzi się pewnymi prawami. Musi być ciepłe, posiadać wiele kieszeni na przydatne w lesie akcesoria oraz koniecznie powinno być solidnie wykonane. Materiał ma tu kluczowe znaczenie, gdyż słabe jakościowo zestawy często służą myśliwym tylko przez jeden sezon. Ubranie myśliwskie to ciepła kurtka, koszula w kratę, wygodne spodnie, mocne i komfortowe buty myśliwskie oraz obowiązkowo – kapelusz. Taki zestaw to dość spory wydatek, jednak możliwy jest zakup konkretnych rzeczy w atrakcyjnych cenach. Teraz szczególnie jest bardzo tania odzież myśliwska, gdyż w sklepach panuję wyprzedaże i promocje. Myśliwi mogą więc zaopatrzyć się w bardzo dobre zestawy po korzystnej cenie.

3. Jak zakupy to tylko w sprawdzonych sklepach

Zakupów najlepiej dokonywać w profesjonalnych, fachowych sklepach myśliwskich. Takie znajdziemy na pewno w dużych miastach oraz w sklepach internetowych. Plusem takich miejsc jest to, że pracują tam profesjonaliści, którzy również doskonale znają się na tym hobby i każdemu klientowi potrafią pomóc w zrobieniu zakupów. Odpowiedni strój myśliwski wymaga sporej wiedzy oraz dość dużych nakładów finansowych. Taki strój myśliwski koniecznie musi zawierać podstawowy atrybut każdego myśliwego, czyli kapelusz (może być nawet taki model ze słynnym piórem). Na raz ciężko zrobić takie zakupy – jednak, po czasie każdy amator myślistwa skompletuje odpowiedni strój.