Skip to content Skip to footer

Moda na stoku narciarskim

Zima w pełni i spora część rodaków marzy o przynajmniej krótkim urlopie w górach. A jeśli góry, to także szusowanie na nartach po górskich zboczach. Żeby jednak zimowy urlop zaliczyć do udanych, trzeba się do niego dobrze przygotować, zaplanować i zrobić odpowiednie zakupy.

Zakupy, ach zakupy!

Jadąc w góry trzeba być dobrze wyposażonym, nie obejdzie się więc bez zakupów konicznego sprzętu, strojów i dodatków. A że moda narciarska podlega takim samym prawom, jak każda inna, więc zmienną jest i to co modne było w poprzednich sezonach, teraz niekoniecznie będzie się sprawdzało i zadowalało użytkownika. Wiedzą to przede wszystkim panie i to one zapewne ochoczo zajrzą do sklepów, gdzie sprzedaje się kurtki narciarskie damskie, swetry, szaliki, czapki oraz resztę zimowego ekwipunku sportowego, przy okazji zaglądając także na inne stoiska. Wszak nie samymi nartami człowiek żyje.

Modna kurtka narciarska damska

Damska kurtka narciarska oprócz podstawowego zadania, czyli utrzymywania komfortu cieplnego, powinna spełniać także inne kobiece wymagania. Po pierwsze kurtki narciarskie damskie muszą być dokładnie dopasowane i idealnie leżeć na kobiecie, uwypuklając jej atuty i kryjąc niedoskonałości. Po drugie mieć modny w danym sezonie fason oraz kolor lub wzór. Po trzecie, kurtka narciarka damska powinna mieć mnóstwo kieszeni zapinanych na zamki błyskawiczne, by było gdzie schować, to, co zazwyczaj mieści się w damskiej torebce. A pamiętajmy, że tam sporo się mieści, gdyż oprócz dowodu tożsamości, karty płatniczej, paru złotych luzem i karnetu na wyciąg w kieszeniach kurtki narciarskiej damskiej muszą zmieścić się: błyszczyk lub pomadka ochronna, paczka chusteczek higienicznych, telefon, a czasem nawet niewielka przekąska. Wreszcie po czwarte powinna pasować do pozostałych części odzieży narciarskiej. Czasem znaczy to, że oprócz nowej kurtki trzeba zakupić spodnie narciarskie, czapkę, rękawiczki i szalik.

Czapka, szalik, rękawiczki

Aby kurtka narciarska damska współgrała zresztą odzienia, konieczne jest zaopatrzenie się w modne dodatki. Obecnie na stopach królują kolorowe wełniane czapy robione na drutach. Konieczny jest wielki pompon na szczycie czapy. Zarówno czapka jak i pozostałe wełniane dodatki, czyli szalik oraz rękawice powinny być fikuśne, oryginalne i niepowtarzalne, stąd kupuje się je często u rękodzielników. Dopiero po dokonaniu wszystkich zakupów i przekonaniu się, że damska kurtka narciarska pasuje do reszty, można zadawać szyku na stokach.