Skip to content Skip to footer

Wyposażenie gastronomii, czyli wygodne i sprawne obieranie i gotowanie

Bary, pizzerie, restauracje, cateringi to miejsca, które nie obędą się bez odpowiednich sprzętów i urządzeń. Wysokiej jakości wyposażenie gastronomii jest niezwykle ważne w procesach obróbki mechanicznej i termicznej różnego rodzaju produktów, z których przyrządzane są smaczne posiłki.

Sprzęty i urządzenie służące do obróbki mechanicznej

Różnego rodzaju świeże produkty jak warzywa, owoce, mięso wymagają szczególnej uwagi. Obróbka mechaniczna tego rodzaju produktów jest bardzo żmudna i czasochłonna. Produkty trzeba myć, obierać, siekać, kroić, trzeć, a często także mielić. Wyposażenie gastronomii w tej kwestii musi być zdecydowanie dobrze przemyślane, aby znaczne pozwoliło skrócić i ułatwić te czynności.

W poczet tych szczególnych sprzętów, akcesoriów i urządzeń można zaliczyć różnego rodzaju obieraczki, szatkownice, maszyny do mielenia, mieszania, krajalnice, roboty gastronomiczne, kotleciarki, miksery, prasy do mięsa i wiele innych, które znacznie przyspieszą i usprawnią procesy mechanicznej obróbki przede wszystkim świeżych produktów.

Smażymy i gotujemy, czyli obróbka termiczna

Odpowiednio przygotowane produkty wymagają oczywiście również obróbki termicznej. Gotowanie, smażenie, pieczenie, opiekanie czy nawet grilowanie wymaga różnego rodzaju urządzeń, które muszą zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo obsługującym je osobom. O poparzenie rozgrzanym olejem czy wrzątkiem w kuchni wcale nie jest trudno.

Na tego rodzaju wyposażenie gastronomii składają się przeróżne garnki, patelnie, kotły warzelne, grille, piecyki, piekarniki, warniki oraz frytkownice, naleśnikarki, gyrosy, opiekacze, podgrzewacze, bemary czy nawet kuchenki mikrofalowe. Powinny przede wszystkim zapewnić wygodę i bezpieczeństwo.

Meble i zastawa

Różnego rodzaju blaty, szafy chłodnicze, regały, stoły, półki i szafki, które stanowią wyposażenie gastronomii, muszą się charakteryzować odpowiednią jakością. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również takie czynniki jak wilgoć.

Istotną sprawą jest także zastawa stołowa, naczynia, sztućce, szklanki, kieliszki oraz wszystko to, co służy do serwowania przygotowanych potraw. Niezwykle ważne są nie tylko względy praktyczne, ale również estetyczne.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.