O ile poziom znajomości języka angielskiego wśród uczniów i studentów jest w miarę zadowalający, o tyle w przypadku nieco starszych osób jest on niestety poniżej przeciętnej. Niemniej jednak, funkcjonalność i popularność języka angielskiego sprawia, że warto się go uczyć w każdym wieku.
Najtrudniejszy pierwszy krok
Aby rozpocząć naukę języka obcego i zakończyć ją z zadowalającym rezultatem należy wiedzieć, po się to robi. Bardzo skutecznym motywatorem jest sporządzenie listy rzeczy, które zmienią się po opanowaniu języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Zauważymy wówczas, że nasze możliwości rozwoju, zarówno zawodowego, jak i osobistego, niesamowicie wzrosną.
Najtrudniej jest jednak wykonać pierwszy krok i zdecydować się na działanie. Najprostszym i najpowszechniejszym sposobem na naukę jest zapisanie się na kurs angielskiego.
Kurs angielskiego – ogrom korzyści
Uczestnictwo w kursie języka angielskiego przyniesie wszystkim ogromne korzyści. Na takim kursie jesteśmy w stałym kontakcie z osobą, która opanowała język obcy do perfekcji. Dzięki temu możemy liczyć na uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące nas kwestie dotyczące zarówno zagadnień gramatycznych i leksykalnych, jak i tych związanych z samym procesem przyswajania języka angielskiego.
Oprócz tego, kurs angielskiego daje nam możliwość praktycznego ćwiczenia komunikacji w języku angielskim, poprzez pracę z grupą innych uczestników kursu. Przy okazji jest to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości.
Jak uczyć się angielskiego poza kursem?
Dostęp do materiałów służących do samodzielnej nauki języka angielskiego jest obecnie nieograniczony. W Internecie znajdziemy mnóstwo darmowych lekcji i aplikacji do nauki słówek. Warto też podczas wykonywania codziennych domowych obowiązków, słuchać audycji radiowych lub wykładów w języku angielskim.
Oprócz tego, najprzyjemniejszą metodą zapoznawania się z językiem angielskim jest oglądanie filmów i seriali w tym języku oraz słuchanie anglojęzycznych piosenek, a także czytanie literatury. Z tą ostatnią warto jednak uważać i pamiętać, że współczesny język angielski znacząco różni się od tego, którym posługiwał się William Shakespeare czy Oscar Wilde.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.