Skip to content Skip to footer

Wybór paneli w sklepach jest ogromny – na co zwrócić uwagę?

Modny ostatnio beton i kamień może z powodzeniem mieć formę paneli. Nowoczesne trendy proponują takie rozwiązania w naszych salonach czy sypialniach, a nawet w łazienkach. Trzeba tylko zdecydować się na panele winylowe, które ma w ofercie każdy sklep z panelami.

Surowy beton i postarzane drewno

Szarości na podłodze to od kilku lat bardzo popularny trend. Panele w tym kolorze zakładane są w salonach, pokojach dziecięcych czy przedpokojach. Świetnie komponują się z meblami w odcieniu drewna oraz stylowymi dodatkami o różnorodnej kolorystyce. Nowością są także panele, które swoją fakturą przypominają beton, kamień lub płytki. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz, które lubią surowy i minimalistyczny styl.

Sklep z panelami ma również szeroką ofertę dla osób, które gustują w stylach rustykalnych. Postarzane panele to znów kolejna nowość, która staje się coraz bardziej popularna. Stare, drewniane podłogi niewątpliwie mają swój urok. Efekt taki można osiągnąć również z pomocą paneli podłogowych. Efekt postarzenia uzyskuje się przy zastosowaniu specjalnych technik. Taka podłoga może mieć dowolny odcień brązu lub szarości.

Parametry techniczne, czyli na co warto zwrócić uwagę odwiedzając sklep z panelami

Panele podłogowe różnią się klasą ścieralności oraz grubością. Są to parametry, które mają zdecydowany wpływ na ich jakość i długość użytkowania. Klasy oznacza się symbolem AC wraz z cyfrą, przy czym klasa AC1 to klasa najniższa, a panele tego rodzaju to gwarancja wymiany podłogi po kilku latach. Na ich solidność i wytrzymałość przekłada się także grubość. Im grubsza deska, tym wytrzymalsze panele.

Jeśli myślimy o panelach w łazience czy kuchni. To na pewno trzeba wybrać grubsze i o wyższej klasie ścieralności. W tych pomieszczeniach podłogi są dość intensywnie eksploatowane a także narażone na wilgoć. W tym wypadku rozwiązaniem są panele winylowe.

Jeszcze słów kilka o panelach czy struktura i fugi

Uniwersalną strukturą paneli są oczywiście odwzorowane słoje drewna. Każdy rodzaj drzewa ma je nieco inne. Szczególnie wyrazistymi cechuje się dąb, w tym różne jego odmiany także egzotyczne, a także brzoza, olcha czy orzech. Panele mogą mieć także strukturę klepki czy jodełki.

W nowoczesnych rozwiązaniach sklep z panelami proponuje również ciekawe rozwiązanie z fugą. Takie panele charakteryzują się specjalnym efektem, który daje wrażenie przestrzeni między deskami, które są wypełnione kolorem, jak ma się to w przypadku tradycyjnych płytek.