Skip to content Skip to footer

Wszystko o psach myśliwskich

Psy myśliwskie to jedna z najstarszych grup ras psów. Czworonogi od najstarszych czasów pomagają myśliwym w polowaniach. Zadania psów podczas łowów to tropienie, wypłoszenie, zaganianie oraz przynoszenie zwierzyny łownej. Psy biorące udział w polowaniu wymagają specjalistycznego przeszkolenia.

Które rasy psów zaliczamy do psów myśliwskich?

Do grupy psów myśliwskich zaliczamy kilka ras psów. Są to niezwykle popularne w przeszłości charty, wyżły, ogary, spaniele i wiele innych. Rasy te wyróżnia wrodzona czujność, nieustępliwość oraz wielka odwaga. Psy myśliwskie wymagają od opiekuna dużo uwagi oraz cierpliwości dotyczącej treningu. Zwierzęta te potrzebują również bardzo dużo ruchu i długich spacerów, najlepiej po lesie lub parku. Psy myśliwskie na sprzedaż to odpowiedzialna decyzja, do której każdy właściciel musi się odpowiednio przygotować. Psy myśliwskie dzielą się na grupy, ze względu na zadanie, które zwierzęta mają wykonywać podczas polowania. Wyróżnia się : aportery, czyli psy, które mają za zadanie aportowanie małych zwierząt; dzikarze – specjalnie szkolone do polowań na dziki; psy gończe – których zadaniem jest pościg za zwierzyną łowną, norowce – to psy myśliwskie, które mają pomóc przy płoszeniu zwierząt z nory, płochacze – celem tych psów jest naganianie zwierzyny łownej, posokowce – zadaniem czworonogów jest poszukiwanie postrzelonej zwierzyny, tropowce – te psy tropią zwierzynę łowną po śladach oraz wyżły – specjalizują się w polowaniach w wodzie.

Na co zwrócić uwagę kupując psa myśliwskiego – kupię psa myśliwskiego?

Psy myśliwskie na sprzedaż to częste ogłoszenie, z którym można się spotkać w sieci. Ważne jest, aby pies pochodził ze sprawdzonej oraz renomowanej hodowli. Psy myśliwskie ogłoszenia powinny posiadać rodowód lub łatwo dostępne drzewo genealogiczne. Klient powinien móc sprawdzić, jak wyglądają oraz funkcjonują reproduktorzy. Psy myśliwskie ogłoszenia z niewiarygodnych źródeł mogą pochodzić od nielegalnych hodowli. W takim przypadku nie ma pewności względem genów oraz pochodzenia zwierzęcia. Kupię psa myśliwskiego to zabieg, który powinien być poprzedzony sprawdzeniem źródła pochodzenia czworonoga.

Psy myśliwskie to ogromna pomoc dla myśliwych podczas polowań. Decydując się na kupno zwierzęcia, warto sprawdzić hodowlę oraz wygospodarować czas na aklimatyzację i treningi czworonoga.