Skip to content Skip to footer

Strategia marketingowa – najważniejszy element promocji hotelu

Strategia marketingowa hotelu to jeden z najważniejszych elementów promowania nowo powstałej marki. To element, który zaważy na tym czy osiągniemy sukces czy też nie. Jak powinna przebiegać promocja hotelu?

Strategia marketingowa hotelu przykład

W dobie zmieniających się w ekspresowym tempie trendów bardzo trudno znaleźć coś, co będzie wyjątkowe z jednoczesnym dopasowaniem się do wymogów aktualnie panującej mody. Klienci mają coraz większe wymagania nie tylko w stosunku do posiłków i wygody łóżka, ale również do wystroju i możliwości korzystania z wszelkich możliwych udogodnień. Czasy bardzo się zmieniły i teraz nie wystarczy już zbudować hotelu, żeby zapewnić mu pełne obłożenie przez cały sezon. Aby strategia marketingowa miała sens i odniosła zamierzony skutek, trzeba w pierwszej kolejności określić profil hotelu. Trzeba zastanowić się na jakim kliencie nam zależy i do niego kierować ofertę. Zasada im więcej tym lepiej nie znajduje w tym przypadku uzasadnienia w rzeczywistości. Trzeba skupić się na konkretnej grupie docelowej i po rozpoznaniu jej potrzeb kreować jasno i konkretnie wizerunek ośrodka.

Jak prowadzić skuteczną kampanie promocyjną?

Strategia marketingowa hotelu powinna się skupiać w głównej mierze na bytności w internecie. Bardzo ważne są wszelkiego typu portale społecznościowe oraz strony internetowe. Głównym problemem kampanii promocyjnej jest to od czego zacząć i jak rozplanować budżet, aby zapewnić zainteresowanie klientów. Warto zatrudnić copywriterów, którzy za pomocą słowa pisanego zainteresują potencjalnych gości oraz sprawią, że będą oni mieli ochotę zatrzymać się w konkretnym hotelu. Ponadto, profesjonalny fotograf zadba o to, aby ośrodek prezentował się fantastycznie na zdjęciach zamieszczanych pod wpisami. Kiedy profil pożądanego klienta jest już określony, warto zainwestować we własną domenę i hosting, co w konsekwencji prowadzi do założenia bloga. Można na nim zamieszczać nie tylko ciekawostki związane z hotelem i planowanymi eventami, ale równie treści branżowe interesujące klientów.

Promocja hotelu, zwłaszcza takiego, który dopiero powstaje to ciężki kawałek chleba. Już na samym początku warto zainwestować w profesjonalistów, którzy wiedzą, jak ją przeprowadzić, aby osiągnąć zamierzony skutek.