Skip to content Skip to footer

Wczasy z pupilem

Zwierze nie jest już tylko elementem wyposażenia domu lub podwórka. Pies ewoluował do członka rodziny o pełnych uprawnieniach. Nic więc dziwnego, że poszukując miejsca na nadmorskie wczasy uwzględnia się tego domownika w poszukiwaniach. Zwierze może nie tylko uatrakcyjnić wyjazd, ale także sprawić, że wypoczywać będziemy w spokoju, że nasz pupil jest bezpieczny.

Wczasy nad morzem

Polskie morze jest jednym z bardziej uroczych o każdej porze roku. Być może nie należy do najcieplejszych, jednak z pewnością na jego brzegu można cieszyć się różnorakimi aktywnościami urlopowymi. Zadając sobie pytanie Gdzie na wczasy nad morzem z psem, warto przeszukać ofertę popularnych wyszukiwarek hotelowych. W szeregach filtrów zazwyczaj odnaleźć można ten, który wskazuje hotele przyjazne zwierzętom. Po wyborze tego kryterium można spokojnie zająć się innymi interesującymi warunkami. Warto wybierać hotele poza centrum dużych miast i blisko plaży aby pupil miał odpowiednią przestrzeń aby się wybiegać. Wiele ośrodków wypoczynkowych położone jest na obszarach leśnych – charakterystyczne dla nadmorskich krajobrazów lasy sosnowe to wspaniałe miejsce na aktywność ze zwierzakiem.

Na ich terenie można biegać, rzucać patykiem, uprawiać nordic walking czy jazdę na rowerze. Wybierając to ostatnie warto pamiętać, aby pies był przyuczony do takiej formy spaceru. Na samej plaży, zanim pies przywyknie do nadmiaru bodźców należy trzymać go na smyczy szczególnie jeśli w okolicy są inni plażowicze. Jeśli pupil będzie chciał zażyć kąpieli morskiej można mu na to pozwolić. Słona woda nie ma negatywnego wpływu na psy. Pamiętać jednak należy o nawadnianiu psa, oraz o zabezpieczeniu jego łap przed działaniem soli. Idealnie sprawdzi się smarowanie poduszek łap wazeliną, wykonywane po wizycie nad morzem.

Atrakcje

Wybierając gdzie na wczasy nad morzem z psem, należy przeszukać także dostępne atrakcje turystyczne, tak aby dostęp do nich był możliwy z pupilem. Jeśli w planach znajduje się jedynie pobyt na plaży i spacery – pies będzie się doskonale w tym odnajdywał. Jeśli jednak w okolicy znajdują się atrakcje, w których dostęp zwierząt jest ograniczony należy poszukać alternatywy. Lepiej nie zabierać psa do zagrody żubrów – może spłoszyć te zwierzęta lub samemu zareagować zbyt entuzjastycznie. Również latarnie morskie, muzea mogą mieć ograniczony dostęp dla zwierząt. Restauracje, podobnie jak hotele coraz częściej pozwalają na posiłek z pupilem, jednak przed wyjściem warto upewnić się, że zwierze w konkretnym lokalu jest mile widziane.