Skip to content Skip to footer

Tanie budowanie i tanie utrzymanie

Tanie domy energooszczędne to nie tylko współczesna moda. To również domy, które przysłużą się przyszłym pokoleniom, ponieważ oszczędzają energię, środowisko naturalne, a zupełnie przy okazji – czas i pieniądze właściciela.

Jak wygląda budowa?

Tanie domy energooszczędne budowane są według jednego z kilku projektów architektonicznych, dostępnych na stronie producenta. Oszczędności można więc generować już na tym etapie – nie zlecając osobno architektowi przygotowania nowego projektu. Domy są zazwyczaj jednokondygnacyjne i w większości nie mają powierzchni większej niż 100 mkw. To jednak w zupełności wystarcza, aby stworzyć komfortowe warunki do mieszkania dla kilkuosobowej rodziny.

Na podstawie sprawdzonego projektu, na zakupionej osobno działce buduje się więc dom – z prefabrykatów lub z materiałów ekologicznych. System budowy jest opracowywany indywidualnie przez każdą firmę budowlaną zajmującą się tanimi domami energooszczędnymi. Podstawą budowania takiego domu jest wykorzystanie sprawdzonych patentów na jak najdokładniejszą izolację cieplną pomieszczeń. Stosuje się też specjalne docieplenia podłóg i dachów, aby ciepło nie uciekało żadnymi drogami.

Ekologiczne piece

Tanie domy energooszczędne wykorzystują też ekologiczne ogrzewanie. Specjalne piece opalane są biopaliwem, które jest niedrogie, nie wydziela toksycznych substancji do środowiska, a przy tym zapewnia odpowiednią ilość wydajnego ciepła.

Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej i dużym oknom, które dają maksimum światła słonecznego, pomieszczenia ogrzewa się jedynie podczas mrozów i to w niewielkim stopniu. Solidne ściany długo utrzymują ciepło wewnątrz domu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Domy drewniane lub inne budowane systemem energooszczędnym, pozwalają zatrzymać naprawdę dużo pieniędzy w portfelu. Zimą wykorzystują maksimum światła słonecznego, dlatego oświetla się pomieszczenia tylko po zapadnięciu zmroku. Z kolei dogrzewa się dom tylko wówczas, gdy temperatura na zewnątrz jest naprawdę niska.

Ekologiczny dom to również oszczędność naszego czasu. Nie tracimy czasu na oczekiwania na projekt, bo mamy go od ręki. Z kolei budowa takiego domu trwa maksymalnie 3 miesiące – w zależności od oferty konkretnej firmy. Gdy więc przez zimę uda się zdobyć pozwolenie na budowę i otrzymać kredyt, wczesną wiosną można rozpocząć budowę, by lato spędzać już we własnym domu, sącząc drinki na swoim własnym tarasie! Zdecydowanie, warto rozważyć budowę domu energooszczędnego, zamiast decydować się na kupni mieszkania z drugiej ręki.