Skip to content Skip to footer

Niezliczone pomysły na szafy do zabudowy wnęk

Wybór szafy przesuwnej do zabudowy wnęk nie zawsze jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto więc odpowiednio przemyśleć tę kwestię, tak aby cieszyć się z udanego zakupu przez długi czas.

Szafy przesuwne do zabudowy wnęk to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w niewielkich domach oraz mieszkaniach. Można z ich pomocą doskonale zagospodarować wolną przestrzeń oraz wykorzystać między innymi do przechowywania ciuchów.

Gdzie zamontować szafy przesuwne do zabudowy wnęk?

Szafy przesuwne do zabudowy wnęk doskonale sprawdzą się między innymi w niewielkich, wąskich korytarzach, garderobach, a także w sypialni oraz pomiędzy pokojami. Co ciekawe, niektóre sprawdzają się także w salonie.

Szafy do zabudowy wnęk coraz częściej wypierają z rynku szafy wolnostojące. Nie da się ukryć, że posiadają one znacznie więcej zalet w stosunku do szaf tradycyjnych. Oprócz tego, możliwości ich wykonania oraz zaprojektowania są niemalże nieograniczone.

Rodzaje drzwi przesuwnych do zabudowy wnęk

Drzwi przesuwne do szaf do zabudowy wnęk można wybrać w kilku kategoriach. Są one dostępne między innymi jako drzwi składane, uchylne, przesuwne, przesuwno-podwieszane, jak również i składano-przesuwne. Największą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które nie wymagają dodatkowego miejsca, aby je otworzyć. Wystarczy je bowiem jedynie przesunąć – jak sama nazwa wskazuje – w bok.

Zalety szaf przesuwnych do zabudowy wnęk

Szafy do zabudowy wnęk to przede wszystkim możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Można z ich pomocą skutecznie powiększyć wnętrze, a oprócz tego są rozwiązaniem praktycznym i komfortowym.

Z całą pewnością warto wspomnieć także o tym, że szafy przesuwne mogą sięgać nawet do sufitu, w związku z czym dają one więcej miejsca na przechowywane rzeczy.

Dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne rozwiązania, interesującym może być także fakt zamontowania dodatkowych funkcji w szafach tego typu, takich jak między innymi panel telewizyjny, głośniki stereo i tym podobne.

Jak zamówić szafy do zabudowy wnęk?

Aby zamówić szafę do zabudowy wnęk, należy skontaktować się z firmą, a następnie umówić na pomiary. Po wyborze oferty i wycenie całości, należy wybrać model interesującej szafy.

Takie usługi oferuje wiele firm, a także sklepów sieciowych. Co ciekawe, warto pamiętać także o tym, że szafy przesuwne do zabudowy wnęk można dopasować między innymi pod względem aranżacji wnętrza.