Skip to content Skip to footer

Skąd wziąć psa?

Psy to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Dzieje się tak, ponieważ zwierzęta te potrafią przywiązać się do ludzi, i stworzyć z nimi wyjątkową więź. Dodatkowo jest wiele ras psów, które różnią się od siebie wyglądem, wielkością i charakterem. Dzięki temu znajdziemy odpowiedniego towarzysza dla siebie.

Kupno czy adopcja?

Kiedy zdecydujesz się na posiadanie pieska, musisz podjąć decyzje o tym, skąd będzie pochodził twój przyszły zwierzak. Psa możesz adoptować bądź kupić. Pierwsza opcja jest dobra, jeśli chcesz podarować psu nowy dom, bez względu na jego rasę. Adoptując szczeniaka ze schroniska nie masz stuprocentowej pewności co z niego wyrośnie. I tak może okazać się, że skończysz z dużym psem w małym mieszkaniu. Adopcja dorosłych psów jest lepsza pod tym względem, jednak warto pamiętać, że psy znajdujące się w schroniskach wiele przeszły. Dlatego ich socjalizacja może być długim procesem, a czasem będzie konieczna pomoc specjalisty. Oprócz adopcji można także kupić psa z hodowli. Tutaj warto sprawdzić czy hodowla jest zarejestrowana oraz w jakich warunkach są trzymane pieski. W dobrych hodowlach rzadko kiedy dostępne są psy na sprzedaż. Z reguły trzeba wcześniej zarezerwować sobie szczeniaka z przyszłego miotu. Cena psów z hodowli jest zależna od rasy.

Sprzedam psa – na co zwrócić uwagę przeglądając ogłoszenia w internecie?

Psa najlepiej kupić w zarejestrowanej hodowli. Rasowe psy są drogie, dlatego nie powinno cię przerażać to, że twój wymarzony psiak kosztuje kilka tysięcy. Podczas zakupu psa w hodowli dostaniesz jego rodowód, który potwierdza pochodzenie zwierzaka. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz psa konkretnej rasy, a nie mieszańca. Psy na sprzedaż znaleźć można również w internecie, a konkretniej na portalach ogłoszeniowych. Tutaj jednak trzeba uważać, ponieważ wiele ofert pochodzi z pseudohodowli, gdzie psy są trzymane w złych warunkach. Jednak można tam znaleźć również oferty osób, które nie mają co zrobić z młodymi. Na wsi wiele osób nie sterylizuje psów, co skutkuje ich rozmnażaniem się. Właściciel suczki nie wie co zrobić z młodymi, i jedyne co przychodzi mu do głowy to sprzedaż młodych. Dlatego przeglądając ogłoszenia z nagłówkiem sprzedam psa, warto dopytać o powód sprzedaży. Przed kupnem takiego psa najlepiej udać się na miejsce i zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzaki.