Skip to content Skip to footer

Przygotowanie do skoku ze spadochronu

Sporty ekstremalne zyskują coraz większą popularność. Prawie każdy z nas marzy, by skoczyć ze spadochronu. Jest to przygoda, którą zapamiętamy do końca życia. Natomiast do skoku ze spadochronu trzeba się odpowiednio przygotować. Zatem od czego te przygotowania zacząć?

Przygotowania do skoku ze spadochronu

Jeżeli jest to nasz pierwszy skok ze spadochronem to warto zastosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy dobrze się wysapać dzień przed skokiem. Natomiast na 2-3 godziny przed samym skokiem najlepiej już nie spożywać posiłku.

Skoki zazwyczaj są wykonywane w miejscach mało uczęszczanych więc warto zaplanować sobie wcześniej trasę. Jeżeli spóźnimy się na miejsce to może się okazać, że zostaniemy przesunięci ze skokiem na sam koniec kolejki.

Do skoku należy założyć wygodne ubranie oraz sportowe buty. Wszelką biżuterię najlepiej zostawić w domu. Przed samym skokiem dostaniemy specjalne gogle więc okulary korekcyjne także należy zostawić w torbie. Możemy także dostać także do urabiania specjalny kombinezon, który będzie nas ochrania przed chłodem i wiatrem.

Skok w tandemie

Na blogu katalogmarzen.pl możemy przeczyć interesujące informacje: „Skok w tandemie oznacza, że zostajesz ubrany w specjalną uprząż, którą przypina się do uprzęży profesjonalnego skoczka. To on ma na swoich plecach spadochron, który rozłoży w odpowiednim momencie na wysokości około 1500-2000 metrów. Skoki tandemowe odbywają się tylko z samolotu”.

Skoki tandemowe wymagają krótkiego szkolenia, zostaniemy też poproszeni o podpisanie oświadczenia. Jednak nie wymagają specjalnych kursów, jak skoki indywidualne. Jednak bardzo ważna jest nasza współpraca z instruktorem. Szkolenie trwa około trzystu minut. Dowiemy się na nim jaką pozycję należy przyjąć podczas startu oraz jak należy poprawnie wylądować. Zostaniemy też poinformowani jak wygląda przypięcie specjalną uprzężą do instruktora.

Skoki tandemowe są bezpieczne ponieważ skaczemy z doświadczonym instruktorem i to do niego jest podpięty spadochron. Po szkoleniu udamy się wraz z instruktorem do samolotu, z którego będzie oddawać skok. Skacze się z 4000 metrów (rzadziej z 3000 metrów). A jeżeli już skoczymy to zostaje nam cieszyć się wolnością i podziwiać niesamowite widoki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.