Skip to content Skip to footer

Damskie sandały skórzane – jak wybrać je dobrze?

Buty ze skóry są na pewno warte wyboru, ale one także, tak samo jak wykonane z wszelkich innych materiałów, mogą nie spełniać dobrze swojej roli jeśli nie zostaną dobrane właściwie. Na co zwrócić uwagę, by dobrze dobrać sandały damskie skórzane?

Kwestia rozmiaru

Wielką zaletą skóry i powodem, dla którego wykonane z niej buty uznawane są za najwygodniejsze, jest fakt, że skóra lekko się naciąga i dopasowuje do kształtu stóp. Z tego powodu na przykład panie mające halluksy często stawiają na takie buty, nie mogąc praktycznie nosić innych niż ze skóry.

Powoduje to też, że nie poleca się pożyczania komuś swoich skórzanych butów. Dlaczego? Ponieważ dopasowują się one indywidualnie do kształtu stóp, co może zostać zaburzone przez włożenie na inne stopy. Lepiej zatem zachować je tylko dla siebie.

Jednak ze zjawiskiem rozciągania wiąże się też inna ważna kwestia. Wybierając sandały damskie skórzane, nie warto stawiać na buty zbyt luźne w momencie zakupu. Wskazane jest nawet, by było troszkę za ciasne, ponieważ w miarę noszenia skóra na pewno nieco się rozciągnie. Luźne buty mogą zatem po jakimś czasie okazać się „rozdeptane”, za duże.

Jaki fason?

To kwestia bardzo indywidualna, a wielką zaletą skóry jest fakt, że wykonując z niej buty, można produkować bardzo różne fasony. Zwykle jednak znaleźć można sandały damskie skórzane na płaskiej podeszwie, idealne do codziennego noszenia, a nawet na wakacje, do zwiedzania.

Dla wielu kobiet połączenie skóry i płaskiej podeszwy jest synonimem maksymalnej wygody, ale oczywiście nie wszystkie panie lubią buty płaskie, zarówno jeśli chodzi o kwestie wizualne, jak i komfortu. Nie trzeba wówczas na nie stawiać, damskie skórzane sandały występują też we wszelkich innych wersjach.

Można zatem wybrać buty na obcasach – słupkach czy szpilkach, a także na koturnach – korkowych, sznurkowych czy z tworzywa sztucznego. Sandały na obcasach przy tym często wykonuje się ze skóry zamszowej, co prezentuje się niezwykle elegancko. Są one też przyjemne w dotyku.