Skip to content Skip to footer

Prywatne centrum medyczne Katowice a firma

Coraz więcej firm w swoich ofertach pracy podaje, że oferuje również pakiet zdrowotny. Co to w zasadzie oznacza? Czy jako rozwijająca się firma w Katowicach opłaca nam się zainwestować we współpracę z prywatnym centrum medycznym Katowice? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Prywatne przychodnie Katowice a umowa z firmą

W związku z rosnącymi kolejkami do specjalistów z dziedzin medycznych, powstaje coraz więcej prywatnych klinik Katowice, do których wiadomo – kolejki są nieporównywalnie mniejsze, jednak wiadomo – trzeba tu zapłacić za wizytę.

Powstają również pewne prywatne przychodnie Katowice, które są niejako dedykowane firmom. Takie centrum medyczne Katowice określa stawkę, jaką kosztuje ubezpieczenie danego pracownika, zaś pracodawca może wykupić je dla wszystkich swoich pracowników. Wówczas pracownik, zamiast czekać w kolejkach, może np. do ginekologa czy stomatologa zgłosić się do tego centrum medycznego Katowic, które podpisało umowę z firmą.

Czy dla firmy współpraca na linii firma – klinika Katowice jest opłacalna?

Tak naprawdę to zależy. Odpowiedzmy sobie bowiem przede wszystkim na pytanie, czemu w ogóle pracodawcę miałyby obchodzić problemy pracowników ze zdrowiem? Otóż mówiąc dość wprost – taki pakiet prywatnych usług medycznych jest naprawdę całkiem dobrym argumentem, aby iść do tej pracy, a nie do innej.

Ponadto warto podkreślić, że firma też niejako lepiej kontroluje swoich pracowników, a w szczególności zasadność zwolnień. Takie prywatne centrum medyczne Katowice wiąże się właśnie z tym, że zwolnienia są naprawdę zasadne. Warto jeszcze w tym momencie dodać, że dla pracodawcy to naprawdę nie jest duży koszt związany z ubezpieczeniem pracownika, tym bardziej, że często to pracownicy delikatnie dopłacają do swojego ubezpieczenia.

Czy zatem warto jako rozwijająca się firma inwestować we współpracę na linii firma – klinika Katowice? Zasadniczo jest to raczej opłacalny krok, szczególnie dla firm, które muszą jakoś przyciągnąć pracowników i zadbać o ich komfort. Warto jeszcze zaznaczyć, że prywatne kliniki posiadają naprawdę wiele możliwości określenia, jaki pakiet będzie najlepszy dla danej firmy i dla pracowników tak, aby się to każdej stronie opłacało i aby pracownicy też nie wykorzystywali nadmiernie możliwości tańszego i szybszego leczenia.