Skip to content Skip to footer

Drugie oko

Udając się na polowanie staramy się pamiętać niemal o wszystkim. Odpowiednio wyposażony samochód, dobranie broni odpowiadającej naszym gustom i stroju, w którym czujemy się komfortowo zdają się być wszystkimi elementami udanego polowania. Jednak poza powyższymi przyborami warto zaopatrzyć się także w coś takiego, jak optyka myśliwska. Sami popatrzcie, jaką ma ona historię i ile wnosi do polowań.

Geneza optyki myśliwskiej

Obecnie celowniki wyposażone w siatkę techniczną są małe, lekkie i pozwalają dostrzec dziką zwierzynę już z daleka. Ich historia zaczyna się jednak w XIX wieku, kiedy były produkowane jako ciężkie przedmioty podatne na uszkodzenia. Ze względu na ich gabaryty nie stosowano ich zbyt często. Pierwsze prawdziwe uznanie znalazły w latach 30 XX wieku, kiedy wojska Austrii, Prus i Rosji zdecydowały się je umieścić na broni. Celownik to nie tylko dostrzeżenie odległego celu. Dzięki umieszczonej siatce pozwala także na precyzyjne obranie punktu strzału i trafienie bez pudła w wybrane miejsce. Jak więc widzimy optyka myśliwska może być niezwykle przydatna w strzelaniu z wysokości i na odległość.

Używana optyka myśliwska

W internecie można znaleźć niemal wszystko. Dzięki postępowi technologii także używana optyka myśliwska ma szansę znaleźć nowych właściciel. Kupowane sprzętu, który już wcześniej był przez kogoś użyty na polowaniu daje gwarancję, że jest on dobrej jakości a jednocześnie pozwala nie przepłacić, jeśli nasz budżet przeznaczony na pasję nie jest zbyt duży. Używana optyka myśliwska to także świetlna alternatywa dla początkujących myśliwych, pragnących wyposażyć się w kompletny ekwipunek przed wyprawą do lasu. Dzięki ogólnodostępnym ogłoszeniom mamy szansę dowiedzieć się czegoś na temat używanego sprzętu i „z pierwszej ręki”, czyli od sprzedającego, uzyskać informacje o tym, co jest najlepsze.

Ruszaj na przygodę z pełnym wyposażeniem!

Łowiectwo wymaga pasji, zaangażowania i wolnego czasu. Ten piękny sport z długą historią może stać się prawdziwym konikiem każdego, kto pragnie na co dzień kontaktu z naturą. Jeśli więc i Ty szukasz hobby zapewniającego Ci odprężenie i uwolnienie się od negatywnych emocji to koniecznie powinieneś spróbować myślistwa. A jeśli jesteś już wytrawnym myśliwym, czynnie działającym to zajrzyj do lasu z nową optyką. Kto wie, co dostrzeżesz dzięki lepszej widoczności?