Skip to content Skip to footer

Prezent dla promotora – najważniejsze faux pas

Prezent dla promotora zwyczajowo jest już uznany i każdy promotor w zasadzie go dostaje. Jakie jest jednak faux-pas, jakie można popełnić w tym zakresie?

1) brak prezentu

Przede wszystkim czasami ktoś decyduje się w ogóle nie dać żadnego prezentu promotorowi. Zasadniczo jeśli tylko praca magisterska, doktorska rzeczywiście doszła do skutku i nie było tak, że promotor w jakiś tragiczny sposób nie dopuszczał do zaistnienia pracy, to jednak niedanie w ogóle prezentu jest pewnym faux-pas.

Jeśli czuliśmy, że promotor nie za dużo nam pomógł albo też nie mamy odpowiednich środków finansowych na prezent, to zawsze warto na taki prezent dla promotora, choćby i nawet drobny, złożyć się z innymi osobami, które miały tego samego promotora.

2) wino dla osób, które nie piją

Generalnie wino, whiskey, likier i inne dobrej jakości alkohole są naprawdę całkiem dobrym prezentem jednak tylko i wyłącznie jeśli wiemy, że dana osoba naprawdę je pija.

Przykładowo jeśli promotor był nam bliski, jeździliśmy z nim na wyprawy terenowe, wiemy, że naprawdę ceni sobie dobre whiskey – to można mu w ten sposób podziękować. Jeśli jednak niespecjalnie znamy daną osobę, to nie jest to najlepsza forma podziękowania.

3) bombonierki i kwiaty … w nadmiarze

Generalnie uznawane są za naprawdę całkiem dobry prezent dla promotora. Niemniej, jednak jeśli danego dnia będzie się broniło kilkanaście osób i promotor dostanie kilkanaście bukietów kwiatów, to jednak nie będzie to najlepszym pomysłem.

Warto też wziąć pod uwagę, że promotorzy różnie podchodzą do kwestii kupowania kwiatów, które przecież zaraz zwiędną. Warto zatem podpytać promotora, co w zasadzie lubi. Czasem naprawdę lepszym rozwiązaniem jest zakupienie np.kwiatka, ale w doniczce.

4) widoczna cena

To jest naprawdę bardzo poważne faux-pas. Nie powinno się kupować tutaj karnetów, wejściówek, voucherów, które mają jasno określoną cenę na sobie. Czy zatem trzeba zrezygnować z vouchera? Nie do końca .

Przykładowo jeśli wiemy, że nasza promotorka kocha teatr, można kupić ogólny voucher na dowolne przedstawienie. Wówczas cena nie jest na nim umieszczona i wszystko jest w porządku.

Ważne jeszcze, aby też nie przesadzać z ceną takiego prezentu dla promotora. Za drogie prezenty nie będą na pewno dobrze postrzegane.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com