Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem – dla fanów sportów ekstremalnych

Skoki spadochronowe w ostatnich latach stały się bardzo popularnym sportem zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Z czego to wynika? Być może z tego, że jest do nich łatwiejszy dostęp (firmy swoje siedziby mają w wielu dużych miastach) a cena skoków jest aktualnie bardzo atrakcyjna. Dlatego choć raz w życiu powinno się spróbować polatać w przestworzach.

1. Profesjonalne firmy i doświadczeni instruktorzy

Firmy zajmujące się organizacją takich skoków spadochronowych zapraszają do siebie zarówno osoby początkujące, jak i te, które chcą wejść na wyższy szczebel w tym sporcie. Do pierwszej grupy zaliczają się bowiem ci, co pierwszy raz próbują swoich sił (oni oddadzą skok z instruktorem). Do drugiej grupy, zaliczane są te osoby, które są już po kursie spadochronowym i posiadają certyfikat, który umożliwia skoki indywidualne. Do tej grupy zaliczyć można także osoby, które same chcą zostać instruktorami.

2. Gdzie można skoczyć?

Skoczyć ze spadochronem można w większości dużych miast. Zazwyczaj sam skok oddaje się pod miastem, gdzie są do tego najlepsze warunki. Najlepiej odwiedzić takie jednostki w Poznaniu, w Warszawie i w Gdańsku – tam tych skoków corocznie odbywa się zdecydowanie najwięcej. Więcej informacji znajdziemy na stronach internetowych grup, które zajmują się skokami lub na różnych portalach społecznościowych, gdzie również bardzo dokładnie są opisane najbliższe terminy i miejsca, w których można oddać skoki ze spadochronem.

3. Jak wygląda dzień, w którym oddamy skok?

Wcześniej zostaniemy poinformowani przez organizatorów, gdzie i o której godzinie należy się stawić. Większość organizatorów chce, by przyszli skoczkowie zjawili się jak najwcześniej, gdyż czeka na nich szkolenie teoretyczne, dopasowanie ubioru, przygotowanie sprzętu oraz oczywiście sam skok. Na zajęciach teoretycznych, skoczkowie przyswajają wiedzę oraz szczegółowo dowiadują się jak wygląda przygotowanie do skoku, lot oraz sam wyskok i moment podniebnego lotu. Wszystko jest dokładnie omówione. Uczestnicy mają za zadanie nauczyć się takich różnych technik lotu, muszą zdobyć wiedzę jak radzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach, gdy te pojawią się „na górze” oraz jak wyzbyć się stresu i strachu, by delektować się lotem i pięknymi widokami. Skoki spadochronowe to przygoda, którą zdecydowanie warto przeżyć.