Skip to content Skip to footer

Jak korzystać z naleśnikarki i przygotować pyszne naleśniki?

Cienkie i chrupiące, a może grubsze? Naleśniki to wyśmienita propozycja dla każdego, kto lubi dania na słodko i na słono. Teraz można przygotować je jeszcze łatwiej z użyciem specjalnych urządzeń – naleśnikarek!

Sekretem przygotowania pysznych naleśników jest nie tylko odpowiednie ciasto, ale również przyrząd, na którym będziemy je smażyć. Najczęściej naleśniki przygotowuje się na patelni, ale można także wybrać dedykowane do nich urządzenia – naleśnikarki.

Naleśnikarka to sprzęt wyposażony w płytę grzejną, na której umieszcza się ciasto. Płyta jest równomiernie ogrzewana, dlatego ciasto dobrze się wysmaża. Nieprzywierające powłoki zapobiegają przypalaniu się naleśników i pomagają w zdjęciu gotowego dania z płyty.

Jak przyszykować naleśniki z naleśnikarki? Sprawdź teraz!

Jak korzystać z naleśnikarki?

W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju naleśnikarki przeznaczone do użytku domowego oraz profesjonalnego – gastronomicznego. Modele profesjonalne mają wyższą moc i pozwalają na uzyskanie większych temperatur, więc szybciej smażą naleśniki. Używanie tego typu sprzętu jest jednak podobne.

Zawsze przed pierwszym zastosowaniem sprzętu należy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby bezpiecznie korzystać z urządzenia.

Przygotowanie naleśników z naleśnikarki – krok po kroku:
• przygotuj ciasto na naleśniki według swojego ulubionego przepisu
• podłącz naleśnikarkę do prądu
• ustaw odpowiednią temperaturę na naleśnikarce
>• poczekaj, aż płyta grzejna osiągnie odpowiednią temperaturę – wyłączy się wtedy dioda informująca o nagrzewaniu płyty
• rozprowadź na płycie grzejnej odpowiednią ilość ciasta – łatwiejsze rozprowadzenie możliwe jest z użyciem specjalnej szpachelki
• poczekaj, aż naleśnik się usmaży
• zdejmij naleśnik z płyty grzejnej z użyciem płaskiego, okrągłego nożyka lub szpachelki

Dzięki temu, że naleśnikarki posiadają nieprzywierające płyty grzejne, nie jest konieczne stosowanie dodatkowego tłuszczu, na przykład oleju albo masła. W związku z tym naleśniki przygotowane na takim urządzeniu mogą być zdrowsze i mniej kaloryczne!

Naleśnikarka – dla każdego amatora naleśników!

W związku z tym naleśnikarka to sprawdzony wybór dla każdego, kto lubi naleśniki i chce przygotowywać je jeszcze łatwiej.

Naleśnikarka będzie także doskonałym wyborem dla zakładów gastronomicznych, które chcą posiadać w swoim menu pyszne naleśniki!

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl