Skip to content Skip to footer

Pomysł na prezent dla nastolatka

Z pewnością w dzisiejszych czasach ciężko jest wybrać coś na prezent dla młodzieży. To duży paradoks, ponieważ półki sklepowe aż uginają się od towaru, jednak z drugiej strony większość nastolatków ma niemalże wszystko. Niektórzy sięgają po łatwe rozwiązanie i wręczają po prostu kopertę z pieniędzmi. Fajnym pomysłem na prezent może być podarowanie nowego doświadczenia.

Vouchery na prezent

Doskonałym sposobem na uczczenie urodzin nastoletniego syna czy córki jest wspólne spędzenie czasu. Można urozmaicić ten dzień wręczając specjalny voucher na przykład na przejazd gokartem, paintball czy skoki tandemowe. Ta ostatnia propozycja jest coraz bardziej popularna i cieszy się dużym powodzeniem, nie tylko wśród nastolatków. Ze skoków tandemowych korzystać mogą również osoby starsze, dzieci, a nawet ludzie z niepełnosprawnością. Taki voucher na lot ze spadochronem z pewnością ucieszy osoby lubiące nowe wyzwania oraz kolekcjonowanie wrażeń. To świetny pomysł na ciekawe spędzenie rodzinnego, urodzinowego weekendu.

Czym są skoki tandemowe?

Skok ze spadochronem w pojedynkę jest dla wielu osób bardzo przerażający. Jednak marzenie o tym, żeby choć przez chwilę poczuć się jak wolny ptak, bywa silniejsze. Dlatego właśnie powstały loty tandemowe, które po prostu wykonuje się w asyście osoby doświadczonej. Najczęściej jest to po prostu instruktor skoków ze spadochronem. Taki przelot posiada wiele plusów. Przede wszystkim, przez cały czas jego trwania jest się pod opieką specjalisty, co pozwala dodatkowo się zrelaksować i cieszyć chwilą, bez stresu, czy uda nam się na pewno otworzyć spadochron. Ważne jest również to, że lądowanie z instruktorem jest w niemal stu procentach przypadków, miękkie i przyjemne. Większość osób, które wzbraniają się przed indywidualnym lotem, wiąże swoje obawy właśnie z nieumiejętnym lądowaniem.

Ile trwa skok w tandemie?

Skok ze spadochronem w towarzystwie instruktora zazwyczaj trwa niedługą chwilę. Jest to około minuty. Jest to związane głównie z tym, że skoki tandemowe organizowane są zazwyczaj maksymalnie z wysokości trzech tysięcy metrów. Duży ciężar pochodzący od dwóch osób powoduje dodatkowe przyspieszenie do około dwustu kilometrów na godzinę, co również wpływa na skrócenie czasu lotu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.