Skip to content Skip to footer

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Piękna i gładka cera to marzenie każdej kobiety. Co jednak, kiedy zmorą są pękające naczynka? Kiedyś niewiele można było z nimi zrobić, dziś medycyna estetyczna proponuje zabiegi, które skutecznie usuną nieestetyczne zmiany i przywrócą skórze blask. Na czym polega zamykanie naczynek i gdzie je wykonać?

Pękające naczynka – skąd ten problem?

O wyglądzie skóry twarzy w dużej mierze decydują geny. Osoby, które mają z natury cienką i bladą cerę, a dodatkowo płytko umiejscowione naczynia włosowate, są najbardziej narażone na tak zwane pajączki. Na ich ilość i widoczność wpływają także liczne czynniki środowiskowe. To przede wszystkim wysokie temperatury, a więc i ekspozycja na słońce, zwłaszcza bez użycia kremu z filtrem. Niekorzystne działanie mają także ostre przyprawy i źle zbilansowana dieta oraz niedobór witamin C i A. Nasilenie problemu naczynek pojawia się w ciąży ze względu na zmiany hormonalne oraz u osób zmagających się z cukrzycą oraz nadciśnieniem. Ryzyko pojawienia się czerwonych, widocznych naczynek na twarzy jest większe u tych, którzy korzystają z używek: papierosów czy alkoholu.

Laserowe zamykanie naczynek – przebieg i skuteczność

Popękane naczynka to coś trudnego do zaakceptowania. Są mocno widoczne, przyciągają uwagę, trudno je ukryć pod makijażem. Mogą nawet powodować zaczerwienienie całej twarzy.Na szczęście dziś istnieją zabiegi, takie jak laserowe zamykanie naczynek, które pomogą się ich pozbyć. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i mało inwazyjny. Nie boli, nie wymaga interwencji chirurgicznej. Jest przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej – w czasie zabiegu wiązka światła laserowego zostaje nakierowana na zmienione miejsce, tam usuwa naczynka i z czasem doprowadza do ich wchłonięcia przez zdrowe tkanki. Zabieg jest w pełni skuteczny i przynosi szybkie efekty, jedynym skutkiem ubocznym bywają niewielkie zasinienia tuż po.

Gdzie na zabieg laserowego usuwania popękanych naczynek?

Zamykanie naczynek to coraz popularniejszy zabieg. W swojej ofercie ma go większość renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Przed umówieniem się na wizytę, warto przejrzeć listę zabiegów oraz sprawdzić, jak oceniają dane miejsce jego klientki.Ważne, aby zabieg przeprowadził mający doświadczenie specjalista. Zwykle przed jego wykonaniem konieczna jest wizyta kwalifikująca, podczas której zostają wykluczone przeciwwskazania do zabiegu, a klientka jest informowana o sposobie przygotowania do procesu laserowego zamknięcia naczynek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.