Skip to content Skip to footer

Importowanie odzieży używanej. Jak zacząć?

Importowanie odzieży używanej, pomysłem na biznes? Jak najbardziej. W Polsce, gdzie sklepów z odzieżą używaną i hurtowni, które je zaopatrują, jest naprawdę sporo. Jak zacząć sprowadzanie odzieży używanej? Na jakie koszty na początku się przygotować?

Inwestycja nie jest mała

Import odzieży używanej nie będzie możliwy, bez zainwestowania niemałej gotówki. Warto pamiętać, że opłaca się on, gdy sprowadza się jednorazowo spore ilości odzieży. Fachowcy mówią wprost – opłacalny import odzieży używanej, to import na tiry, a jak wiadomo, za taki ładunek trzeba trochę zapłacić. Warto jednak dopowiedzieć, że importowanie odzieży używanej w takiej ilości jest wydatkiem, który szybko jednak przełoży się na zysk. Zysk, który bez wątpienia wielokrotnie przekroczy jednorazowy wydatek.

Gdzie gromadzić odzież używaną do sprzedaży?

Decydując się na sprowadzenie odzieży używanej w takiej ilości, nie można zapominać o jednym. Potrzebne jest miejsce, gdzie będzie można ją przechować. Oczywiście konieczne jest miejsce suche, pod dachem, Wskazany jest magazyn, którego wynajęcie oczywiście będzie wiązało się z kosztami. Co więcej, trzeba się przygotować na to, że odzież trzeba będzie przechowywać przez jakiś czas, nie ma bowiem możliwości, by sprzedała się od razu. Planując import w dużych ilościach odzieży używanej, bez magazynu lepiej się tego nie podejmować.

Gdzie sprzedawać importowaną odzież używaną?

Najprościej sprzedawać poprzez założoną hurtownię. Innym sposobem sprzedaży, jest sprzedaż przez Internet. Warto dodać, że sukces w sprzedaży zależny jest między innymi nie tylko od jej formy, ale i od cen sprzedaży i tego, czy będzie to odzież sortowana czy nie. Chcąc sprzedać duże ilości, nie warto pozwalać klientom wybierać wszystkiego co najlepsze, bo ryzyko pozostania ze sporą ilością odzieży do zutylizowania jest naprawdę wysokie. O wiele lepiej posegregować odzież na letnią, zimową, sportową, spodnie, bluzki i sprzedawać na worki, ewentualnie na kilogramy, bez możliwości wybierania poszczególnych sztuk przez klienta.

Warto

Importowanie używanej odzieży i późniejsza jej sprzedaż, może być fajnym sposobem na zysk. Warto mieć tego świadomość, spróbować sprowadzić choć jednego tira odzieży i zacząć sprzedawać. Zysk może być niemały.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.