Skip to content Skip to footer

Po czym poznać dobrego dermatologa?

Wiele osób rezygnuje z kuracji dermatologicznej, kiery efekty leczenia nie są zadowalające, powodują efekty uboczne, a lekarz prowadzący rozkłada ręce. Jak wybrać dobrego dermatologa? Po czym poznać, że trafiłeś do właściwego lekarza? Odpowiedzi w artykule!

Zadaje pytania

Lekarz, który nie traktuje szablonowo i schematycznie problemów pacjenta, lecz zadaje wiele pytań powinien od razu wzbudzić zaufanie. Niestety, wielu lekarzy podaje uniwersalne rozwiązania – każdy trądzik leczą tym samym antybiotykiem, a na łupież zapisują określony szampon. Dobry dermatolog warszawa przeprowadzi wywiad i na jego podstawie wystawi receptę na leki.

Zleca badania

Wiele problemów dermatologicznych ma swoje podłoże w schorzeniach hormonalnych. Nawet dermatolog warszawa nfz powinien nie tylko przepisać leki, ale też zlecić odpowiednie badania krwi.

Dobiera leki indywidualnie

Jeśli leki nie działają, dobry dermatolog warszawa powinien nie tylko przepisać inne, ale też poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Indywidualnie dobrane leki to również te, które nie przekraczają możliwości finansowych pacjenta.

Prywatnie czy państwowo?

Dermatolog warszawa nfz może być równie skuteczny, jak lekarz prywatny. Wizyty u dermatologa w trakcie kuracji powinny odbywać się dość często, warto więc oszczędzić domowy budżet i znaleźć dobrego dermatologa na fundusz zdrowia.

Ma dobre opinie

W dzisiejszych czasach przed wizytą u lekarza możemy przeczytać w internecie opinie na jego temat. Zdecydowanie warto to zrobić! Prawie każdy dermatolog i wenerolog w warszawie ma swój profil w internecie. Jeśli regularnie pojawią się pod nim negatywne komentarze – warto przemyśleć wizytę u innego lekarza.

Ma doświadczenie

To dyskusyjny punkt, ponieważ młodzi lekarze mają często świeżą wiedzę i chęci do pracy, a starsze osoby tkwią nie rzadko w schematach leczenia i nie są otwarci na zmiany i nowinki. Mimo wszystko, doświadczenie jest bardzo cenne. Wenerolog w warszawie, który ma na koncie wiele zakończonych sukcesem kuracji wzbudza większe zaufanie.

Kształci się stale

Medycyna cały czas rozwija się i zmienia. Dobry lekarz powinien uczestniczyć w konferencjach, zdobyć kolejne certyfikaty i zaświadczenia. Kiedy trafisz do takiego lekarza, możesz być pewien, że jesteś w dobrych rękach, a twój problem nie zostanie zlekceważony.