Skip to content Skip to footer

Kiedy warto wybrać się na rejsy po Bałtyku?

Jak sprawić, by wakacje nad polskim morzem były niezapomniane? Warto uwzględnić w planie nie tylko całodzienne plażowanie i zwiedzanie miejscowych zabytków, ale również mniej popularne atrakcje, takie jak rejsy po Bałtyku. Wyprawa na morze dostarczy mnóstwo wrażeń i na zawsze zapisze się w pamięci. Jak ją zaplanować, by była udana?

Dlaczego warto wybrać się na rejs po morzu?

Wakacje nad morzem to idealna opcja zarówno na urlop w pojedynkę, jak i na czas spędzony w gronie przyjaciół lub rodziny. Warto jednak zawczasu pomyśleć o stworzeniu planu podróży. Świetną alternatywą dla całodziennego opalania się na plaży czy kąpieli w morzu będą rejsy po Bałtyku. Te pozwolą spojrzeć na morze z nowej perspektywy i pozwolą zdobyć nowe doświadczenia.
Na rejsy po Bałtyku warto wybrać się z wielu powodów. Po pierwsze, wyprawa statkiem jest atrakcją samą w sobie. Pozwala wczuć się w marynarza i doświadczyć morza na nowy sposób: zobaczyć jego nieskończoność, wsłuchać się w jego odgłosy i podziwiać imponujące widoki. Po drugie, promem można dotrzeć w nowe miejsca – piękno zatoki czy wybrzeża prawdziwie zobaczyć można tylko z perspektywy morza. Rejsy po Bałtyku pozwolą szybko dotrzeć do różnych nadmorskich kurortów – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Rejsy po Bałtyku – o jakiej porze roku?

Rejsy po Bałtyku odbywają się przez cały rok, ale oferta biur turystycznych najbogatsza jest w sezonie letnim. Wtedy pogoda najbardziej sprzyja wyprawom, a widoki są najpiękniejsze. Trzeba się jednak liczyć z dużym obłożeniem wycieczek – najlepsze trasy szybko znikają z oferty biura, dlatego bilety najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem.
Niektóre kursy odbywają się przez cały rok. Statki kursują z jednego polskiego portu do innego, a także z Polski do Skandynawii, na przykład do Szwecji czy Norwegii. Ze szczegółową ofertą biur najlepiej zapoznać się, przeglądając strony internetowe lub dzwoniąc do agencji zajmującej się organizacją rejsów po Bałtyku.

Kiedy wykupić rejs po Bałtyku?

Rejs po Bałtyku można wykupić w każdej chwili. Można już po przyjeździe do Gdańska czy Sopotu udać się do miejscowego biura podróży i zapytać o jego ofertę, ale zwykle można także dokonać zakupu online. To najlepsza opcja dla tych, którzy planują urlop w sezonie – choć rejsów jest wtedy najwięcej, ich popularność jest ogromna, a bilety szybko znikają.
Jeśli więc rejs ma się odbyć w konkretny dzień, zakupu najlepiej dokonać z wyprzedzeniem. Tak samo, jeśli statek ma dowieźć turystę w konkretnym czasie do następnego celu podróży – czy to w Polsce, czy w Szwecji albo Norwegii.

Rejsy po Morzu Bałtyckim zarezerwujesz na kubryk.pl