Skip to content Skip to footer

Pies jedzie nad morze

Co zrobić z psem lub kotem, gdy chcemy pojechać na wakacje? Możliwości jest kilka. Jednak najlepszą jest wyjazd ze zwierzęciem. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Podpowiadamy, jak przygotować wyjazd z pupilem.

Starannie zaplanuj

Zanim pojedziesz z psem na wczasy, starannie zaplanuj cały wyjazd. Przede wszystkim zarezerwuj noclegi. Obecnie domki nad morzem z psem stają się standardem. Coraz więcej jest ofert dla osób, które podróżują ze zwierzęciem. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze noclegu? Oprócz tego, czy będzie to pokój czy domek nad morzem z psem, trzeba sprawdzić kilka rzeczy. Najlepiej zadzwonić i po prostu zapytać. Przede wszystkim pytamy, czy teren jest ogrodzony. To pozwoli na swobodne bieganie psa, a nie trzymanie go nieustannie na smyczy. Druga sprawa, to czy można z psem wejść na stołówkę. Trzecie – czy w pobliżu są bezpieczne i ciekawe miejsca do spacerów.

Przygotowania do wyjazdu

Domki nad morzem z psem mamy już zarezerwowane. Wiemy, gdzie jest plaża, na której pies może bez problemu pobiegać i zażyć morskiej kąpieli. Sprawdziliśmy też okoliczne restauracje i zanotowaliśmy te, do których wpuszczane są zwierzęta.Teraz czas na przygotowanie samego wyjazdu. Oprócz rzeczy dla nas, musimy przygotować rzeczy dla psa. Zabieramy dla niego posłanie lub choć kocyk, żeby czuł się bezpiecznie. Nie należy zapomnieć o miskach do wody i do jedzenia.

Wprawdzie coraz częściej właściciele kwater zapewniają miski, ale jednak warto mieć swoją. Przyda się także podczas drogi. Oczywiście bierzemy odpowiedni zapas karmy. Jeśli pies je jakąś specjalną, to warto wziąć zapas na cały pobyt nad morzem. Jeśli jest to karma powszechnie dostępna w sklepach, to bierzemy zapas na drogę i na początek pobytu, a potem po prostu dokupujemy.

Koniecznie zabierzmy szampon i ręcznik. Psa warto spłukać czystą wodą po morskiej kąpieli.

Dbajmy o psa, ale i o innych wczasowiczów

Pamiętajmy, że na wczasach nie tylko my chcemy odpocząć. Dlatego starajmy się, żeby nas pies nie był uciążliwy dla innych gości. Większość osób lubi zwierzęta, ale np. obsypywanie piaskiem przez psa kopiącego dziurę, raczej nie jest przyjemne. Dlatego znajdźmy kawałek plaży, gdzie takie zabawy nikomu nie będą przeszkadzać. Nie jest to wielki problem, bo zawsze można znaleźć mniej uczęszczaną plażę. Tam pies może się spokojnie wybiegać, wyszaleć, zażyć kąpieli.Nie pozwalajmy też wchodzić psu na koce innych plażowiczów, a razie takiego wypadku grzecznie przeprośmy.

Pamiętajmy też, że nie na wszystkie nadmorskie plaże można wchodzić z psem.