Skip to content Skip to footer

Pękające naczynka na twarzy, jak je zlikwidować?

Problem pękających naczynek na twarzy jest szczególnie dotkliwy dla osób, które od lat muszą się z nim borykać. To tutaj możemy bowiem zaobserwować ich najwięcej i żadne kosmetyki już sobie nie są w stanie z nimi poradzić. Jednak możemy zastosować zabiegi, które znacznie zmniejszą, lub całkowicie wyeliminują ten wstydliwy problem.

Zamykanie naczynek na twarzy, czy jest możliwe?

Zamykanie naczynek na twarzy jest jak najbardziej możliwe, kiedy skorzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Bardzo ważną kwestią jest jednak właściwe ich dobranie. Musimy być także pewni, że osoba je wykonująca, jest w pełni kompetentna i doświadczona.

W gabinecie zaufanym i pewnym zostanie nam dobrany nie tylko odpowiedni zabieg, ale także wyznaczona ilość sesji, a także natężenie danego zabiegu. Możemy w ten sposób liczyć na o wiele większą skuteczność, co jest zdecydowanie kluczowe.

Jakie zabiegi działają najlepiej na zamykanie naczynek na twarzy?

Najlepiej działa metoda z wykorzystaniem ultradźwięków, a także z wykorzystaniem lasera. Musimy jednak mieć na uwadze, że będzie to skuteczne tylko wtedy, kiedy osoba wykonująca zabieg będzie w pełni doświadczona w tym zakresie.

Zaufany gabinet podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Możemy liczyć więc na zabiegi, które są dobierane do konkretnej osoby, a także na wysoką skuteczność, co jest kluczowe. Niemniej jednak pozbycie się pękających naczynek stanie się wtedy, jak najbardziej realne.

O czym pamiętać po zabiegu?

Musimy mieć na uwadze, że jednakowo metoda z użyciem ultradźwięków, a także laserowa wymaga od nas pielęgnacji delikatnej, zaraz po zabiegu. Jest to bardzo ważne, bo skóra będzie nadwrażliwa. Musimy więc zrezygnować z użytkowania wielu substancji, które ją dodatkowo obciążą.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że skórę należy myć delikatnym mydłem i sprawdzać, czy w danym kosmetyku nie znajduje się żaden alkohol. Jego użycie będzie dla nas nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale także dodatkowo podrażni skórę. Musimy więc być pewni, że zaraz po zabiegu będziemy sięgać wyłącznie po to, co przyspieszy regenerację naszej skóry. Będziemy mogli bowiem o wiele szybciej zaobserwować poprawę w jej wyglądzie, a także zmniejszyć dyskomfort.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.