Skip to content Skip to footer

Meble na wymiar w Poznaniu – na jakie materiały postawić?

Osoby, które marzą o nietypowym mieszkaniu powinny jak najszybciej poszukać rzetelnej i doświadczonej firmy, która wykonuje niepowtarzalne meble na wymiar w Poznaniu. Ciekawym pomysłem jest także zatrudnienie projektanta aranżacji wnętrz lub dekoratora.

Solidne i wytrzymałe materiały

Dla większości osób najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze materiału jest oczywiście cena. Dopiero na drugim miejscu są walory estetyczne oraz odporność. W dzisiejszych czasach najtańsze fronty kuchenne produkowane są z płyty wiórowej laminowanej. Osoby, które chcą zamówić meble na wymiar w Poznaniu tego typu, powinny zwrócić szczególną uwagę na obrzeża.

W kuchniach niestety nie sprawdzą się obrzeża melaminowe. Identycznie wygląda również sytuacja w przypadku mebli łazienkowych. Forty tego typu są podatne na parę i dużą wilgoć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą obrzeżą z PVC. Nie można zapominać także o obrzeżach aluminiowych, które mogą pochwalić się bardzo dużą twardością.

Meble na wymiar dla wymagających

Osoby, które mogą przeznaczyć nieco więcej gotówki na meble na wymiar w Poznaniu powinny postawić na solidne meble wykonane z płyty MDF. Godne uwagi są przede wszystkim płyty MDF okleinowane specjalną folią PVC. Niektórzy stolarze wykonują także wysokiej jakości meble z płyt MDF lakierowanych.

Od kilku sezonów w modzie są płyty pokrywane naturalnymi okleinami imitującymi naturalne drewno. Jest to oczywiście najbardziej szlachetne i jednocześnie najdroższe rozwiązanie.

Naturalne drewno – najlepszy materiał na meble

Drewno jak powszechnie wiadomo jest jednym z tych materiałów, które najczęściej wykorzystuje się do produkcji mebli różnego typu. To właśnie z drewna naturalnego można wykonać niesamowite szafki kuchenne, półki albo regały. Drewno jest szlachetnym i bardzo trwałym materiałem.

Jeżeli chodzi o meble kuchenne na wymiar, to najczęściej robi się je z dębiny. Wielu doświadczonych stolarzy wykonuje meble również z drewna sosnowego, buku albo olchy. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się również drewno egzotyczne, ale niestety jest ono bardzo drogie.

Aby meble drewniane spełniały swoje zadania należy je oczywiście dokładnie zaimpregnować i polakierować lub powoskować. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakupienie mebli wykonanych z naturalnego drewna, powinny rozejrzeć się za tzw. gatunkami bejcowanymi. Mowa tutaj oczywiście o materiałach, które doskonale imitują naturalne drewno. Tańsze gatunki drewna warto jednak pokryć fornirem, dzięki czemu prezentować będzie się bardzo okazale.