Skip to content Skip to footer

Leczenie nietrzymania moczu po porodzie

Ciąża to piękny czas w życiu każdej kobiety. Nie można jednak ukryć, że zmienia wiele w codziennym funkcjonowaniu i ciele. Rytm i zmiany po porodzie z czasem wracają jednak do normy. Problem może okazać się w nietrzymaniu moczu, który jest częstym powikłaniem i znacząco utrudnia funkcjonowanie. Nietrzymanie moczu jak leczyć, aby cieszyć się dzieckiem i samą sobą?

Nietrzymanie moczu po porodzie – skąd to się bierze?

Poród to ogromny wysiłek. Wie o tym każda pani, która ma go już za sobą. Szczęśliwe narodziny dziecka rekompensują wszystkie bóle. Skutki tak dużego parcia mogą jednak pozostać. Leczenie nietrzymania moczu u kobiet po porodach jest często konieczne, ponieważ dysfunkcja znacząco ogranicza funkcjonowanie i cieszenie się maleństwem.

Najczęstszą postacią nietrzymania moczu u kobiet, które niedawno urodziły dziecko jest postać wysiłkowa. Bierze się to z samego procesu porodowego – wysiłku, skurczy, parcia i wagi dziecka, które przechodząc przez kanał rodny, znacząco go rozciąga.

Poporodowe nietrzymanie moczu jak leczyć?

Powrót do formy i rekonwalescencja po porodzie są dla młodej matki najważniejsze. Dzięki nim jest w stanie cieszyć się dzieckiem, poświęcać się mu, ale też żyć w zgodzie z samą sobą. Kiedy na drodze staje dysfunkcja nietrzymania moczu, krąg radości może zostać przerwany.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu może przywrócić normalność dnia codziennego i dać mamie możliwość kontynuacji opieki nad dzieckiem. Nie warto bagatelizować tego problemu. Dlaczego? Oprócz dyskomfortu związanego z niekontrolowaną wilgocią i przykrym zapachem, częsty wyciek moczu może prowadzić do infekcji lub zakażeń bakteryjnych cewki moczowej lub pochwy. Te z kolei są nieprzyjemne i trudne do wyleczenia.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – efekt i coś jeszcze

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczną metodą, którą polecają specjaliści, ale i matki, które okres dyskomfortu mają już za sobą. Nie można zapomnieć także o tym, że efekt zabiegu poprawia także jakość życia seksualnego po porodzie, z czego zadowolenie czerpią obydwoje rodzice. Jak to się dzieje?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na oświetleniu wiązką lasera okolic pochwy i zwieracza cewki moczowej. Efektem tego jest uelastycznienie i odbudowa zwiotczałych mięśnie odpowiedzialnych za mimowolne upuszczanie moczu, a przy okazji zwiększona radość podczas stosunku.