Skip to content Skip to footer

Kurs spadochronowy – niezwykły prezent dla odważnych

Prezenty nie zawsze muszą być materialne. Właśnie te, które nie przyjmują formy jakiegoś konkretnego przedmiotu, na ogół mają największą wartość. Tym odważnym i głodnym wrażeń można przecież zaproponować kurs AFF (Accelerated Free Fall), który jest po prostu jednym z popularniejszych kursów spadochronowych.

Dla kogo?

Taki kurs na pewno będzie dobrym prezentem dla tych, którzy zdają się mieć już dosłownie wszystko i którym ciężko zaproponować jakikolwiek sensowny materialny podarunek. Podarowując komuś kurs spadochronowy, trzeba jednak mieć pewność, że obdarowana nim osoba rzeczywiście zechce z niego skorzystać i nie będzie musiała przekazać go komuś innemu.

Skoki ze spadochronem są bowiem odmianą sportu ekstremalnego. Przypadną więc do gustu tym, którzy preferują właśnie takie nietypowe rozrywki. Próby samodzielnych skoków pozwalają przełamać różne strachy i lęki, a nawet popracować nad pewnością siebie, choć trzeba ją mieć, by w ogóle skoczyć.

Jak to działa?

Kurs określany skrótem AFF jest jedną ze skuteczniejszych metod szkoleniowych, która ma za zadanie przygotować chętnego do samodzielnego skakania. W tej metodzie następuje opóźnione otwieranie spadochronu, co tylko dodaje wrażeń i sprawia, że każdy pojedynczy skok staje się jeszcze bardziej emocjonujący.

Skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu mogą odbywać się z różnych wysokości, ale przeważnie jest tak, że kursanci skaczą z wysokości ok. czterech tysięcy metrów. Ta wysokość na każdym zrobi wrażenie. Kurs spadochronowy tego rodzaju na pewno nie będzie więc dobrym prezentem urodzinowym dla kogoś, kto cierpi na chociażby niewielki lęk wysokości.

Co to daje?

Tego rodzaju prezenty dostarczają prawdziwych niezwykłych emocji. Same w sobie stają się naprawdę wyjątkowym przeżyciem i na długo pozostają w pamięci solenizantów. Zapewniają solidny zastrzyk adrenaliny. Podczas skoku ze spadochronem można poczuć prawdziwą wolność i zapomnieć dosłownie o całym pozostawionym w dole świecie.

Za sprawą kursu spadochronowego możliwe jest również odkrycie pewnej dodatkowej pasji. Niektórzy tak bardzo wkręcają się w te skoki, że przeradzają je w swoje nowe zainteresowanie, którym później zajmują się w każdej wolnej chwili i w którym starają się wyspecjalizować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.