Skip to content Skip to footer

Kuracja sokowa pod okiem dietetyka

Bardzo modnym trendem, który przyszedł do nas zachodniej granicy są z pewnością kuracje sokowe. Coraz więcej kobiet wybiera właśnie takie rozwiązanie, ponieważ to dzięki niemu można bardzo szybko oczyścić organizm z zalegających tam toksyn, jak również sprawić, aby zbędne kilogramy szybko zniknęły. Zatem na czym dokładnie polega kuracja sokowa oraz w jaki sposób ją stosować?

Jak zgubić zbędne kilogramy?

Zdecydowanie zmorą bardzo wielu osób jest posiadanie kilku nadmiarowych kilogramów. Coraz częściej zdarza się, że wielu ludzi w ogóle nie ma żadnego pomysłu, w jaki sposób można się ich pozbyć.

Gdy systematyczne ćwiczenia oraz dieta nie dają żadnych rezultatów, zaczynamy bardzo panikować. Warto więc w tym przypadku udać się do dietetyka i spróbować różnych innowacji dostępnych na rynku.

Coraz chętniej wybierana kuracja sokowa

Jednymi z nich są z pewnością kuracje sokowe, które są coraz chętniej wykorzystywane przez wiele osób. To właśnie w przypadku gdy pijemy same naturalne soki, najlepiej jeszcze wyciskane w domu, możemy oczyścić swój organizm.

Jeśli pozbędziemy się z niego wszelkich metali ciężkich, jak również różnorodnych zanieczyszczeń, będziemy mogli wpłynąć na proces zgubienia nadmiarowych kilogramów. To właśnie często zanieczyszczenia obecne w naszym organizmie sprawiają, że nie potrafimy schudnąć. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak naprawdę dobry dietetyk może nam pomóc w tym przypadku.

O czym pamiętać podczas kuracji sokowej?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli kurację sokową przeprowadzamy pod nadzorem dietetyka, wszelkie zalecenia są skierowane do nas. W tym przypadku nie powinniśmy udostępniać tych samych zaleceń naszym znajomym lub też rodzinie, ponieważ może okazać się, że jeśli zaczną stosować to w takiej samej formie, nie będzie to przykładowo zbyt dobre dla ich zdrowia.

Dlatego choć takie kuracje sokowe mogą okazać się bardzo dobre dla naszego organizmu, jeśli są przeprowadzane nieodpowiednio, niestety możemy osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Powinniśmy pamiętać o tym, ponieważ jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy szybko zgubić kilka dodatkowych kilogramów oraz oczyścić nasz organizm.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.