Skip to content Skip to footer

Jak zorganizować nadmorski kurort w domu?

Jeśli nie możesz wybrać się nad morze, nie zniechęcaj się. Spa nad morzem można stworzyć w domu. Peeling z soli morskiej, maska z leczniczej gliny, okład z alg we własnej łazience. Kiedy uda się już wybrać nad ciepłe morze za granicą twoje doświadczenie będzie kompletne. Talasoterapia jest na wyciągnięcie ręki.

Jakość surowców kosmetycznych

Śródziemnomorski kurort w domu potrzebuje błota morskiego, soli i wodorostów. Zdobycie ich wcale nie jest trudne.Rzeczywiście, przemysłowe kosmetyki morskie – sole do kąpieli, gotowe maski i peelingi, często mają niewiele wspólnego z morzem. Perfumowane mieszanki, nawet na bazie naturalnej gliny i soli morskiej, zawierają tak wiele substancji zapachowych i barwników, że korzystne właściwości naturalnych składników są tracone. W wielu aptekach, na szczęście, i sklepach także można kupić naturalną sól morską, glony i glinę. Na ich podstawie zrobić można proste, ale bardzo skuteczne środki.

Jak odróżnić dobre od tych o kiepskiej jakości?

Spa nad morzem zadziała, jeśli zastosujesz dobre produkty, nieprzetworzone metodami przemysłowymi. Trzeba jednak wiedzieć jak je rozróżnić.Prawdziwe suplementy morskie są sprzedawane w aptekach lub sklepach internetowych. Nie są tanie. Ale i tak jest taniej niż zabiegi spa w salonie.

Chcąc urozmaicić repertuar spa nadmorskiego trzeba mieć kilka unikalnych receptur.

Różne rodzaje zabiegów z soli

Wymieszaj filiżankę naturalnej soli morskiej, filiżankę soli koszernej (bezjodowej), pięć kropli olejku lawendowego, pięć kropli olejku eukaliptusowego. Włóż mieszaninę do plastikowej torby, zawiąż ją i dobrze wstrząśnij, aby wszystkie składniki się wymieszały. Umieść torbę na jeden dzień w chłodnym miejscu, a następnie przenieś mieszaninę do słoika. Aby uzyskać relaksującą kąpiel, wystarczy wrzucić do wody jedną garść.

Peelingi do ciała

Połącz filiżankę soli morskiej, łyżkę brązowego cukru, pół szklanki oliwy z oliwek (wlej ją stopniowo, aby sól się nie rozpuściła), dwie krople olejku pomarańczowego, kroplę oleju z mięty pieprzowej. Wymieszaj w dużym pojemniku, a następnie przenieś do słoika. Przed użyciem za każdym razem dokładnie wymieszaj peeling.

Maseczka do twarzy

Do filiżanki naturalnego błota morskiego dodaj łyżkę schłodzonego naparu z rumianku, dwie do trzech kropli olejku lawendowego. Jeśli mieszanina jest zbyt gęsta, rozcieńczyć ją ciepłą wodą. Za pomocą wklepywania nałóż maskę cienką warstwą, przesuwając się od środka twarzy do konturu.