Skip to content Skip to footer

Którego producenta bram garażowych wybrać?

Wybór bram, ogrodzeń i innych artykułów koniecznych do zagospodarowania otoczenia jest tak szeroki, że bardzo często trudno jest zdecydować się na konkretny produkt. W momencie niepewności dobrze jest postarać się o fachowe doradztwo. Producent bram garażowych lub ogrodzeń z pewnością wskaże odpowiednie rozwiązanie.

Nowoczesne bramy automatyczne

Uruchamiane za pomocą pilota bramy stały się już bardzo powszechnym zjawiskiem, chociaż jeszcze kilkanaście lat temu można je było oglądać głównie w amerykańskich filmach. Obecnie nikogo nie dziwi to, że przed zbliżającym się do posesji autem brama garażowa zaczyna się sama otwierać. Coraz częściej pilot samochodowy jest połączony z garażem i bramą wjazdową. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zarządzanie automatyką z poziomu aplikacji w telefonie. Dzięki niej można ustawiać godziny powrotu i automat sam otworzy bramę w określonym czasie, Z aplikacji można również zapalić i zgasić światło lub włączyć ogrzewanie, aby w momencie wysiadania z auta w garażu panowała przyjemna temperatura.

Duży wybór bram u producenta

W domach szeregowych budowanych przez deweloperów otwory w garażach naszykowane pod bramy mają zazwyczaj uniwersalne rozmiary. Wówczas bez problemu Producent bram garażowych jest w stanie dostarczyć odpowiednie bramy. Jednak w budownictwie jednorodzinnym właściciele często chcą mieć garaże dopasowane do własnych potrzeb. Budowane przy posesjach garaże wymagają bram wykonywanych na specjalne zamówienie. Może się okazać, że potrzebne są dwie bramy o różnych szerokościach. Producent będzie w stanie w takiej sytuacji wykonać bramy z tego samego materiału i w takim samym kolorze. Dzięki czemu budynek zaprezentuje się ładnie i spójnie.

Z czego powinna być wykonana brama garażowa?

Producent bram garażowych najczęściej oferuje bramy zrobione z drewna, aluminium lub stali. Bramy drewniane chętnie montowane są przez właścicieli domków. Drewno nadaje całej posesji klasycznego, eleganckiego charakteru. Zaletą bram drewnianych jest również możliwość wykonania wzorów na ich powierzchni. Dzięki temu brama może być wykonana w tej samej stylistyce i kolorystyce co drzwi wejściowe do domu. Bramy aluminiowe chętnie używane są w przypadku garaży wolnostojących oraz w budynkach przeznaczonych na cele przemysłowe. Zastosowany materiał będzie w dużym stopniu zależał również od tego czy brama ma mieć dodatkową izolację cieplną oraz czy będzie sterowana automatycznie czy trzeba będzie ją otwierać ręcznie.