Skip to content Skip to footer

Jak wybrać poduszkę antystresową i dlaczego warto?

Stres stał się już stałym elementem życia każdej osoby żyjącej w dwudziestym pierwszym wieku. Nie da się go uniknąć, ale można nauczyć się go kontrolować, co najłatwiej uczynić podczas snu, kiedy to organizm samoistnie się regeneruje. Nocny odpoczynek zostanie usprawniony z pomocą poduszek antystresowych. To one służą do poprawy komfortu snu.

Dlaczego stres jest zły?

Nawet jeśli komuś się wydaje, że stres w ogóle na niego nie wpływa i nie zmienia jego percepcji czy stosunku do życia, jest on sumiennie kumulowany w ciele, skąd nieraz trudniej się go pozbyć niżeli z „głowy”.

Nadmiar stresu odbija się zarówno na kondycji psychicznej, jak i tej fizycznej. Może prowadzić do ciągłego uczucia zmęczenia, spadku energii, bezsenności, gorszego samopoczucia, ale też i bólów głowy, bólów mięśni czy nawet… problemów z układem pokarmowych, takich jak refluks bądź zaparcia.

Czym są poduszki antystresowe?

Antystresowe poduszki są poduszkami o specjalnie przygotowanej konstrukcji, zdolnej do dopasowywania się do naturalnych krzywizn ciała.

Różne modele poduszek antystresowych pomagają dobrze dopasować je do potrzeb każdej sylwetki. Poduszka ma stanowić idealne podtrzymanie dla karku, głowy i górnej części kręgosłupa, bo tylko wtedy zapewni zdrowy i komfortowy sen.

Kto powinien po nie sięgnąć?

Na regularnym korzystaniu z terapeutycznych poduszek na pewno skorzystają osoby mające pracę typowo siedzącą, przeważnie biurową, w ramach której zazwyczaj spędza się od ośmiu do nawet dwunastu godzin dziennie przed ekranem komputera (i to często niemalże w tej samej pozycji).

Po poduszki antystresowe mogą też sięgnąć wszyscy ci, którzy narzekają na odczuwaną sztywność karku, cierpią na bezsenność albo zmagają się z innymi schorzeniami bólowymi, odczuwanymi głównie w górnych partiach sylwetki.

Jak jeszcze wspomóc swój sen?

Za sprawą poduszek antystresowych jakość snu na pewno się poprawi, jednakże efekt będzie jeszcze lepszy, jeżeli do takich poduszek doda się kolejny ciekawy gadżet. Stworzą one świetny duet z kołdrą obciążeniową. Taki zestaw powinien trafić do sypialni każdego zestresowanego, obolałego lub wiecznie zapracowanego człowieka.

Warto więc zadbać o wyposażenie sypialni, ale warto jednocześnie zatroszczyć się o higienę snu. Nawet kładzenie się zawsze o tej samej porze może wywrzeć duży wpływ na jakość wypoczynku.

Poduszki antystresowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl