Skip to content Skip to footer

Krem pod oczy dopasowany do wieku skóry

Skóra pod oczami jest tak cienka i delikatna, że jeśli nie dba się o nią regularnie, szybko zaczyna tracić swoje naturalne nawilżenie, przez co potem żaden makijaż nie wygląda na niej dobrze, a ona traci swój blask. Dobry krem pod oczy potrafi natomiast zdziałać cuda. A jak dopasować go do swojego wieku, by osiągać optymalne efekty?

Kremy dla kobiet po 20. roku życia

Mało która dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie pielęgnacja po dwudziestym roku życia jest najważniejsza, gdyż to ona potrafi zapobiec pojawieniu się licznych zmarszczek. O skórę pod oczami trzeba dbać już w młodym wieku. A jak to robić?

Alternatywą dla osób młodych będą lekkie żele pod oczy. Dobrze by było, gdyby zawierały naturalny aloes, wyciąg z bławatka oraz witaminy A, E i C. Taki produkt zapewni skórze doskonałą ochronę.

Kremy dla kobiet po 30. roku życia

Już po ukończeniu trzydziestego roku życia należy zacząć działać przeciwzmarszczkowo, czyli zastosować kremy pod oczy o właściwościach hamujących powstawanie zmarszczek. Opóźnią one proces tworzenia się kurzych łapek wokół oczu – nie da się go zahamować całkowicie, ale można go spowolnić.

Odpowiedni kremy dla kobiety po 30. roku życia powinien także wykazywać się działaniem rozkurczającym. Poprzez rozluźnienie skóry automatycznie się ona napnie, dzięki czemu zmarszczki mimiczne będą na niej znacznie mniej widoczne.

Kremy dla kobiet po 40. roku życia

Kremy z tej grupy produktów stoją przed znacznie poważniejszym zadaniem, ponieważ muszą poradzić sobie ze zregenerowaniem delikatnej skóry. Warto zwrócić uwagę na ich skład. Powinny pojawić się w nim związki takie jak: kwas liponowy, retinol, witamina C oraz fitohormon.

Pielęgnację zaleca się rozdzielić na tę dzienną i wieczorną. Z rana można zastosować krem pod oczy o lekkiej konsystencji i działaniu ochronnym, by przygotować skórę do wykonania makijażu. Wieczorem lepiej sprawdzi się preparat o bogatszym składzie.

Kremy dla kobiet po 50. roku życia

Produkty dla kobiet w starszym wieku muszą koncentrować się na działaniu przeciwzmarszczkowym oraz ujędrniającym. Mogą zawierać m.in. naturalne proteiny oraz ceramidy.

W tym wieku sam krem pod oczy może okazać się jednak niewystarczający. Warto zatem pomyśleć o specjalistycznych zabiegach, które efektywnie napną i wygładzą cienką skórę.

Kremy pod oczy kupisz na Kosmetykizameryki.pl