Skip to content Skip to footer

Narzuta na łóżko wraca do łask.

Narzuty na łóżko przez wiele lat kojarzyły się z domami naszych babć. W czasach rozkładanych sof i wersalek, praktycznie zniknęły z naszych domów. Ich triumfalny powrót nastąpił wraz z renesansem łóżek i modą na piękne i wygodne sypialnie.

Modne narzuty na łóżko

Wielki come back narzut nastąpił wraz z powrotem łóżek do domów i mieszkań. Łóżko jako mebel niezwykle istotny z punktu wiedzenia naszego zdrowia i komfortu, wymaga odpowiedniej oprawy. Ponieważ zazwyczaj znajduje się w centralnej części sypialni i zajmuje większość powierzchni, dobrym pomysłem jest dobranie efektownej narzuty, która nie tylko skupi wzrok, ale będzie też zdobić pokój.

Piękne pościele i właśnie narzuty na łóżko stały się modne i pożądane. Spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też przede wszystkim bardzo praktyczną. Pościel przykryta narzutą, nie kurzy się a w pomieszczeniu od razu zostaje zaprowadzony ład. Narzuty na łózko bez wątpienia spełniają też funkcję dekoracyjną – pozwalają nadać całości charakteru, mogą też odmienić wnętrze.

Motywy

Szeroki wybór w asortymencie narzut na łóżko pozawala idealnie dopasować je do stylu pomieszczenia. Do sypialni kobiecej, idealne będą narzuty w motywy kwiatowe, wykończone koronką itp. Męska sypialnia to świetne miejsce na narzuty z satyny, pochodnych jedwabiu czy też tkanin naturalnych. Praktycznie w każdym wnętrzu sprawdzą się narzuty, swoją strukturą przypominające futro; są miękkie, przytulne i idealne, aby nadać wnętrzu domowego charakteru.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie narzuty w kontrastującym kolorze, który będzie powtarzał się w dodatkach – nada to całości spójnego charakteru, ale też pięknie ożywi wnętrze. Zależnie od sposobu w jaki będziemy nakrywać łóżko możemy uzyskać rożne efekty, możemy pozwolić narzucie swobodnie zwisać, możemy ją bardzo gładko położyć na łóżko.

Narzuta do salonu

Coraz częściej można spotkać narzuty nie tylko na łóżko, ale też do salonu. Zastosowanie tego elementu dekoracyjnego pozwala w szybki i w miarę tani sposób, zmienić wystrój salonu i odmienić nawet starą kanapę. Aby nasz mebel wyglądał zjawiskowo, wystarczy dobrać odpowiednią narzutę, może być to włochacz dopasowany do dywanu może to być elegancka welurowa narzuta- wszystko zależy od naszych upodobań oraz wystroju salonu.

Narzuty na łóżko kupisz na vegehome.pl