Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają zewnętrzne palarnie?

Palarnia zewnętrzna jest specjalnie wyznaczonym obszarem dla palaczy. Nie wszyscy mają jednak świadomość, jakie są zalety tego rozwiązania. Palarnie zewnętrzne są przede wszystkim miejscem, gdzie palacze mogą cieszyć się możliwością swobodnego palenia na świeżym powietrzu. Ponadto zewnętrzne palarnie gwarantują zdecydowanie lepszą izolację od dymu osobom, które nie są uzależnione od papierosów.

Zdecydowana poprawa wyglądu przestrzeni publicznej

Palarnie zewnętrzne przede wszystkim zdecydowanie poprawiają wygląd przestrzeni publicznej. Należy zaznaczyć, że bardzo duża liczba projektantów jest w stanie wykonać projekt palarni nawet dla najbardziej specyficznych obiektów. Mogą one tym samym wpłynąć na poprawę wyglądu zewnętrznego budynków.

Można zaobserwować również, że coraz większa liczba właścicieli nieruchomości podejmuje decyzję o postawieniu palarni zewnętrznej. Rozwiązanie to przynosi bardzo dużo korzyści nie tylko i wyłącznie palaczom, ale również osobom niepalącym.

Korzyści zarówno dla osób palących, jak i niepalących

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem palarni zewnętrznych w miejscu prowadzenia danej działalności jest możliwość utrzymania dymu z daleka od miejsc publicznych. Osoby uzależnione mogą bowiem cieszyć się z palenia papierosów, nie przeszkadzając tym samym osobom niepalącym. Koniecznie należy zaznaczyć, że palarnia zewnętrzna w zdecydowanej większości przypadków umiejscowiona jest poza budynkiem.

Palarnie zewnętrzne są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które palą papierosy regularnie w danych godzinach. Mogą dzięki temu mieć przyjemność z palenia papierosów, jednocześnie nie wystawiając się na nadmierne słońce czy deszcz. Omawiane palarnie są w stanie chronić palaczy przez bardzo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest to również świetne miejsce do relaksu czy odpoczynku w trakcie przerw.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje palarni zewnętrznych?

Należy mieć świadomość, że obecnie dostępne na rynku są różne rodzaje palarni dla palaczy, które mogą być wykorzystane w miejscu pracy. Palarnie produkowane są trwałych tworzyw. Doskonałym przykładem może być stal nierdzewna połączona z innymi materiałami.

Ponadto należy zaznaczyć, że bez względu na materiały wykorzystanie do produkcji palarni, pomieszczenie nie może być tylko i wyłącznie trwałe, ale również estetyczne. Koniecznie należy mieć świadomość, że pracownicy uzależnieni od papierosów będą zdecydowanie bardziej szczęśliwi, gdy będą mogli palić nie tylko z własnym życzeniem, ale również nie będą szkodzić innym.