Skip to content Skip to footer

Jakie muszą być spełnione warunki, by odbyć konsultację z psychologiem?

Wiele osób obawia się rozmowy z psychologiem. Osoby te nie wiedzą czego się spodziewać i tym samym czują się niekomfortowo. Nie chcą zwrócić się o pomoc, bo nie wiedzą jak zostaną przyjęci. Nie wiedzą też jak się zachować. Tymczasem wizyta i rozmowa ze specjalistą to nic strasznego. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się do niej przygotować.

Dobry nastrój

Psycholog na Śląsku ma pomóc Ci w wyjściu z trudności. Ma Cię wesprzeć i pomóc Ci w znalezieniu właściwej drogi i rozwiązań. Jednak, by móc w pełni skorzystać z konsultacji warto wybrać się na nią z otwartym umysłem. W miarę własnych możliwości trzeba wierzyć w to, że będzie dobrze a rozmowa przyniesie oczekiwane rezultaty.

Bardzo dużo zależy od naszego nastawienia. Żaden psycholog na Śląsku czy w jakimkolwiek innym rejonie kraju nie jest cudotwórcą. Nie będzie w stanie pomóc pacjentowi, jeśli ten sam nie będzie chciał pomocy i nie będzie wierzył w to, że jego problem jest do rozwiązania.

Komfortowe warunki

W czasie konsultacji pacjent nie powinien się niczym przejmować. Jeśli, więc przyjechanie do gabinetu psychologa jest z różnych względów trudne lub niemożliwe warto umówić się na konsultację online. Dla osób, które źle czują się poza własnym terenem to szansa na to, by szukać profesjonalnej pomocy w warunkach, w których czują się najbardziej komfortowo.

Dobrym pomysłem jest umówienie się na konsultację online. Warto jednak pamiętać, by zadbać w domu o odpowiednią ciszę. Wyłączyć telewizor, radio i dobrze zamknąć drzwi do pokoju. Ważne jest, by nikt nie przerywał rozmowy, ani jej nie podsłuchiwał. Dyskrecja jest bardzo ważna. Bez niej trudno jest się otworzyć i rozmawiać tak, by osiągnąć efekty.

Zgodnie z potrzebami

Warto też zaznaczyć i często podkreślać, że nie ma ściśle określonych sytuacji, w których może pomóc psycholog ze Śląska. Specjaliści wspierają w różnych typach trudności. Wiele zależy od samego pacjenta. Zdarza się bowiem, że coś co jest niewyobrażalnym problemem dla jednego człowieka, dla innego jest drobiazgiem.

Nie można, więc nikogo oceniać i pochopnie wyciągać wniosków. Do psychologa powinno się zwrócić zawsze, gdy nie czujemy się do końca dobrze we własnej skórze i mamy wrażenie, że życie nas przytłacza. Czasami każdy tak się czuje, jednak jeśli jest to powtarzalne zjawisko może się okazać, że nie obędzie się bez pomocy.

Z konsultacji psychologicznych mogą też korzystać osoby, które nie stwierdzają w swoim życiu żadnych trudności.W ich wypadku rozmowa będzie po prostu wsparciem i wyjaśnieniem zjawisk z jakimi spotykają się na co dzień.