Skip to content Skip to footer

Wakacje z dziećmi nad morzem – dobry plan to podstawa

Wakacyjny wyjazd to moment, na który czekamy przez cały rok. Relaks, lenistwo i poznawanie nowych miejsc, to wszystko o czym można marzyć latem. Jednak rodzice małych dzieci mają jeszcze jedno marzenie – odpocząć i przyjemnie spędzić czas ze swoimi pociechami. Jak przygotować się do wakacji z dziećmi nad morzem, by były przyjemne i pozostawiły cudowne wspomnienia?

Dobra organizacja

Wakacje z dziećmi nad morzem muszą być dobrze zorganizowane, by były ciekawe i stały się relaksem dla całej rodziny.

Jednym z elementów dobrej organizacji jest przydzielenie każdemu zadania. Wyjście na plażę w większej d grupie to duże wyzwanie logistyczne. Wyjście w grupie, w skład której wchodzą dzieci to jeszcze większe wyzwanie.

Na plaże musimy zabrać wiele niezbędnych rzeczy. Kapelusze przeciwsłoneczne, koce czy woda. Warto również pomyśleć o ochronie przed słońcem (okulary, parasole, kremy) czy przekąsce dla dzieci. Niezmiernie ważne są również zabawki.

Przydzielenie każdemu z członków rodziny stałego zadania pomoże wprowadzić porządek i pozwoli na szybkie wyjście z ośrodka wypoczynkowego. Nawet najmłodsze dziecko może pomóc niosąc chociażby wiaderko z foremkami. Dzięki przydzieleniu zadań dzieci będą czuły się potrzebne i ważne, co pozwoli na szybsze ogarnięcie codziennych przygotowań.

Słońce, piasek i woda

Droga na plażę potrafi być prawdziwym utrapieniem dla rodziców. Setki straganów z milionami niepotrzebnych zabawek, które dziecko musi mieć. Warto wprowadzić dzieciom kieszonkowe, które spowodują ograniczenia w zakupie pamiątek znad morza. Trzeba tylko wykazać się konsekwencją i nie ulegać kolejnym prośbą, gdy dzieci wydadzą pieniądze.

Warto również zadbać spędzając wakacje z dziećmi nad morzem, by droga od ośrodka do plaży nie była długa. Dzieci bardzo szybko się nudzą i przejście kilku kilometrów na plażę może okazać się nie lada wyzwaniem.

Nasz tymczasowy dom

Ośrodek wypoczynkowy, w którym spędzamy wakacje z dziećmi nad morzem to najważniejszy element udanego wypoczynku.

Warto postarać się o wynajęcie lokum, które daje trochę przestrzeni rodzicom, w końcu cała rodzina ma wypocząć. Oddzielny pokój dla dzieci da rodzicom odrobinę swobody i intymności.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest plac zabaw dla dzieci. Przygotowanie śniadania, wieczorny czas, gdy jest za późno na wyjście na plażę, czy chwila, gdy rodzice chcą wypić popołudniową kawę to idealny moment, by dziecko na placu zabaw zawarło nowe znajomości z innymi dziećmi i jednocześnie straciło nadmiar energii.