Skip to content Skip to footer

Jaki masaż warto wybrać?

Jakiś czas temu na rynku usług pojawiło się mnóstwo rodzajów masaży. Powoduje to, że osoby, które nie mają w tym temacie żadnego doświadczenia, a chcą skorzystać z takiego zabiegu, nie mają pojęcia, co dla siebie wybrać.

Masaż relaksacyjny czyli jaki?

Salony oferujące masaże mogą mieć własne określenia poszczególnych zabiegów, zwłaszcza w niektórych przypadkach, kiedy więc ma się wątpliwości, warto dopytać. Co kryje się na przykład pod mianem masażu relaksacyjnego? Na pewno są to jakieś specjalne zabiegi, warto jednak pamiętać, że tak naprawdę relaksujący jest każdy masaż, nawet jeśli jest to dość silny zabieg polegający na energicznym uciskaniu i rozcieraniu bolących mięśni.

Jednak jeśli faktycznie chce się maksymalnego relaksu, warto zapytać o jego ofertę na przykład w dobrym salonie spa. Bardzo relaksujący jest na przykład zabieg, który nie ogranicza się tylko do pleców, ale polega również na masowaniu rąk, nóg, a nawet twarzy. W grę wchodzą też inne rozwiązania, których zakres może różnić się w zależności od placówek.

Masaże z wykorzystaniem akcesoriów

Dużą popularnością cieszą się wciąż jeszcze dość w Polsce egzotyczne masaże z wykonaniem rozmaitych akcesoriów – olejków, stempli czy gorących kamieni. Rzecz jasna, mogą one dawać dużo bardziej zaawansowane efekty niż zwykły masaż Ursynów ma na swym terenie placówkę oferującą liczne zabiegi tego rodzaju.

Są to nie tylko wymienione typy masaży, ale też zabiegi szczególnie odprężające i rozpieszczające zmysły, podczas których wykorzystuje się niezwykłe jadalne produkty. Jest to masaż miodowy, czekoladowy czy masaż lodem. Te dwa pierwsze rodzaje nie tylko są niebywale przyjemne, także dzięki pięknemu zapachowi unoszącemu się wokół, ale też cudownie pielęgnują skórę, która po dłuższym kontakcie z nimi staje się jedwabiście gładka i miękka.

Specjalistyczne rodzaje masaży

Wymienione rodzaje masaży, choć liczne, nie wyczerpują całkowicie tematu tego, jak różne oblicza może mieć masaż Ursynów może też zaproponować na przykład specjalny masaż sportowy dla osób uskarżających się na skutki kontuzji, masaż dla kobiet w ciąży czy zabieg antycellulitowy, który wzmacnia skórę i znacząco poprawia jej jędrność.

W warszawskim spa można też poddać się takim egzotycznym zabiegom jak masaż Kurland, masaż pianą na gorącym łożu czy dyskami i kulami solnymi. Każdy z tych typów ma wyjątkowe działanie i przebieg, a o ich właściwościach można przekonać się na własnej skórze. Kiedy nie wiadomo, jaki zabieg wybrać, ciekawie może być testować wszystkie opcje po kolei.