Skip to content Skip to footer

Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć?

Depilacja nóg z zastosowaniem lasera staje się coraz popularniejsza. Zwłaszcza u tych osób, u których dość często pojawiają się różnego rodzaju podrażnienia skóry podczas tradycyjnej depilacji. Popularność tego zabiegu wynika także z tego, iż jest on niezwykle skuteczny. Po jego zastosowaniu owłosienie nie pojawi się przez dość długi czas.

Wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkich tym osobom, które posiadają tendencję do dość szybkiego odrastania owłosienia. Jest to także zabieg, który polecić można osobom o wrażliwej skórze. Wszystko dlatego, iż zabieg ten nie tylko usuwa owłosienie, ale jest to także zabieg leczniczy.

Nie wszyscy jednak z depilacji laserowej mogą skorzystać. Z zabiegu nie można korzystać w momencie kiedy skóra jest nadmiernie opalona. Z zabiegu nie może także skorzystać osoba, która przyjmuje leki światłouczulające. W taki przypadku zabieg mógłby wywoływać podrażnienie skóry podczas jej kontaktu ze słońcem. Z depilacji laserowej nie powinna korzystać także kobieta w ciąży. Nie można także zapomnieć o różnego rodzaju chorobach. Z zabiegu nie może skorzystać osoba chora na nowotwór oraz cierpiąca na infekcje wirusowe.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Dlatego przed wykonaniem zabiegu należy zawsze skonsultować się z osobą, która będzie zabieg przeprowadzać. Podczas takiej konsultacji ustalone zostaną wszystkie szczegóły dotyczące tego jak odpowiednio przygotować się do zabiegu. To jak będą przebiegać przygotowania zależy od kilku czynników. Od stanu zdrowia pacjenta, od koloru włosów, a także ich jakości.

Ponad to istnieje kilka elementów, których koniecznie należy przestrzegać przed zabiegiem depilacji. Po pierwsze, już na pół roku przed zabiegiem należy koniecznie zrezygnować z leczenia retinoidami. Po drugie, na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać wszelkiej depilacji. Kilka tygodni przed zabiegiem nie można także się opalać. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego jak i w solarium.

Przebieg zabiegu

Przed samym zabiegiem przeprowadzana jest próba laserowa. Wszystko po to, aby sprawdzić jak zareaguje skóra. Jeśli skóra reaguje normalnie wówczas następuje właściwy zabieg depilacji laserowej. Do zabiegu stosuje się specjalny laser, poprzez działanie którego melanina znajdująca się w meszku włosowym pochłania światło. Przez to sam meszek włosowy ulega zniszczeniu.

Salony kosmetyczne, które wykonują taki zabieg znajdziemy niemal w każdym większym mieście. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać frazę depilacja laserowa Warszawa.